| Manufacturer Part Number: | W93-X112-30V |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR MAG-HYDR 30A 415VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | W93-X112-30V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-W93-X112-30V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Circuit Breakers Relay Products | |
| 3D Model | W93-X112-30V.pdf | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays | |
| Series | W9 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) | |
| Current Rating | 30A | |
| Voltage Rating - AC | 415V | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 3 | |
| Actuator Type | Lever | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 8 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | W93-X112-30V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
W93-X112-30V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of W93-X112-30V is new and unused, you can buy W93-X112-30V TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for W93-X112-30V.
| UUN1H221MNQ1ZD | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUN1H221MNQ1ZD.pdf | |
| WBR25-50A | 25µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 15.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | WBR25-50A.pdf | |
| ASC06DRAN | CONN EDGECARD 12POS .100 R/A DIP | ASC06DRAN.pdf | |
| J202_D74Z | JFET N-Channel 40V 900µA @ 20V 625mW Through Hole TO-92-3 | J202_D74Z.pdf | |
| PI5V332QE | IC VIDEO SWITCH QUAD 1X1 16QSOP | PI5V332QE.pdf | |
| SN74AHC126DG4 | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-SOIC | SN74AHC126DG4.pdf | |
| MC100EP17DTR2G | IC RCVR/DRV ECL QUAD DFF 20TSSOP | MC100EP17DTR2G.pdf | |
| CY7C0831AV-167AXC | IC SRAM 2MBIT 167MHZ 120TQFP | CY7C0831AV-167AXC.pdf | |
| HLMP-0301-C0000 | Red 626nm LED Indication - Discrete 1.9V Radial | HLMP-0301-C0000.pdf | |
| VE-25K-EY | CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W | VE-25K-EY.pdf | |
| 2-1423183-7 | RELAY TIME DELAY | 2-1423183-7.pdf | |
| MCR25JZHF24R9 | RES SMD 24.9 OHM 1% 1/4W 1210 | MCR25JZHF24R9.pdf | |
| GTCL06R40-56S-LC | GT 85C 85#16 SKT PLUG | GTCL06R40-56S-LC.pdf | |
| D38999/20JJ35JC-LC | CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT | D38999/20JJ35JC-LC.pdf | |
| EM11715200J0G | 11 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 45° Free Hanging (In-Line) | EM11715200J0G.pdf |