| Manufacturer Part Number: | RAVF164DJT430K |
|---|---|
| Manufacturer: | Stackpole Electronics Inc. |
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 430K OHM 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | RAVF164DJT430K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-RAVF164DJT430K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | RoHS Compliance | |
| Featured Product | RAVF Series Convex Termination Chip Resistor Array | |
| PCN Part Number | Global Part Number 9/Aug/2010 | |
| Category | Resistors | |
| Family | Resistor Networks, Arrays | |
| Manufacturer | Stackpole Electronics Inc. | |
| Series | RAVF | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Circuit Type | Isolated | |
| Resistance (Ohms) | 430k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Number of Resistors | 4 | |
| Number of Pins | 8 | |
| Power Per Element | 62.5mW | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Applications | Automotive AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals | |
| Supplier Device Package | - | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | RAVF164DJT430K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
RAVF164DJT430K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Stackpole Electronics Inc. all series components. The condition of RAVF164DJT430K is new and unused, you can buy RAVF164DJT430K Stackpole Electronics Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for RAVF164DJT430K.
| C2012CH1H472K060AA | 4700pF 50V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012CH1H472K060AA.pdf | |
| PHE450MB6100JR06 | 0.1µF Film Capacitor 400V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm) | PHE450MB6100JR06.pdf | |
| 483-G533-J1M1-B2S0Z-25A | CIR BRKR THRM 25A 115VAC 28VDC | 483-G533-J1M1-B2S0Z-25A.pdf | |
| 653P5003I2T | 50MHz LVPECL XO (Standard) Oscillator Surface Mount 2.5V 88mA Enable/Disable | 653P5003I2T.pdf | |
| UF1006-E3/73 | DIODE 1A 800V 75NS DO-41 | UF1006-E3/73.pdf | |
| MK20DX32VMP5 | ARM® Cortex®-M4 Kinetis K20 Microcontroller IC 32-Bit 50MHz 32KB (32K x 8) FLASH 64-MAPBGA (5x5) | MK20DX32VMP5.pdf | |
| 72201L25JI | IC FIFO 256X9 SYNC 25NS 32-PLCC | 72201L25JI.pdf | |
| RMCF0603FT309K | RES SMD 309K OHM 1% 1/10W 0603 | RMCF0603FT309K.pdf | |
| CA3108E16-10S | 3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3108E16-10S.pdf | |
| TV07RW-25-37SD | 37 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TV07RW-25-37SD.pdf | |
| 1041630000 | Terminal Block Connector 4 Position Feed Through Beige 12-22 AWG | 1041630000.pdf | |
| HM03308000J0G | 3 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.150" (3.81mm) Through Hole | HM03308000J0G.pdf | |
| RLR07C4302GMRSL | RES 43K OHM 2% 1/4W AXIAL | RLR07C4302GMRSL.pdf | |
| CP001515R00JE66 | RES 15 OHM 15W 5% AXIAL | CP001515R00JE66.pdf |