| Manufacturer Part Number: | P1330R-224K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µH Unshielded Inductor 223mA 2.648 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330R-224K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330R-224K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 220µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 223mA | |
| Current - Saturation | 72mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.648 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330R-224K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330R-224K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330R-224K is new and unused, you can buy P1330R-224K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330R-224K.
| C1210C105K1R1CAUTO7186 | 1µF 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) (2 J-Lead) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C105K1R1CAUTO7186.pdf | |
| FA26X7S2A225KRU06 | 2.2µF 100V Ceramic Capacitor X7S Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FA26X7S2A225KRU06.pdf | |
| SIT8008AIE8-28S | 1MHz ~ 110MHz HCMOS, LVCMOS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 2.8V 4.5mA Standby | SIT8008AIE8-28S.pdf | |
| IRF7304TRPBF | MOSFET 2P-CH 20V 4.3A 8-SOIC | IRF7304TRPBF.pdf | |
| AD8400ARZ100-REEL | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 256 Taps SPI Interface 8-SOIC | AD8400ARZ100-REEL.pdf | |
| PQM1-S24-S15-M-TR | DC/DC CONVERTER 15V 1W | PQM1-S24-S15-M-TR.pdf | |
| BACC45FT20-28S8 | 28 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | BACC45FT20-28S8.pdf | |
| 88-569716-35W | LJTP02RE-19-35PC-014 W/ PC CON | 88-569716-35W.pdf | |
| TX54SJ90-1406 | Connector Backshell, Heat Shrink Adapter 7/8-20 UNEF 12, 14, 14S | TX54SJ90-1406.pdf | |
| CTVS06RF-23-35JN-LC | CTV 100C 100#22D SKT PLUG | CTVS06RF-23-35JN-LC.pdf | |
| 3-641222-2 | 2 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 18 AWG | 3-641222-2.pdf | |
| 250A122-6 | TERM BLOCK COVER | 250A122-6.pdf | |
| 770101182 | RES ARRAY 9 RES 1.8K OHM 10SIP | 770101182.pdf |