| Manufacturer Part Number: | 88-569716-35W |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol Aerospace Operations |
| Product Category: | Circular Connectors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LJTP02RE-19-35PC-014 W/ PC CON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 88-569716-35W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-88-569716-35W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Connectors, Interconnects | |
| Family | Circular Connectors | |
| Manufacturer | Amphenol Aerospace Operations | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 88-569716-35W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
88-569716-35W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Amphenol Aerospace Operations all series components. The condition of 88-569716-35W is new and unused, you can buy 88-569716-35W Amphenol Aerospace Operations with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 88-569716-35W.
| VJ0805D390MXBAP | 39pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D390MXBAP.pdf | |
| VJ0805D270MLPAJ | 27pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D270MLPAJ.pdf | |
| C1206C182G5GACTU | 1800pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C182G5GACTU.pdf | |
| M39003/01-7042/TR | 220µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 10V Axial 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) | M39003/01-7042/TR.pdf | |
| 0902137 | CIR BRKR THRM-MAG 40A LEVER | 0902137.pdf | |
| ECNR7 | UL CLASS RK-5 TIME DELAY | ECNR7.pdf | |
| 160-220MS | 22nH Unshielded Inductor 1.345A 70 mOhm Max Nonstandard | 160-220MS.pdf | |
| SN74LVC1G332DCKRG4 | OR Gate IC 1 Channel SC-70-6 | SN74LVC1G332DCKRG4.pdf | |
| MAX17507ETJ+ | TRIPLE REGULATOR PMBUS INTERFACE | MAX17507ETJ+.pdf | |
| V24A28E300BF | CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W | V24A28E300BF.pdf | |
| D38999/26MG35BB | CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT | D38999/26MG35BB.pdf | |
| L17H1110130RB | 9, 9 Position D-Sub - Stacked Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | L17H1110130RB.pdf | |
| 20021221-00044D8LF | 44 Positions Header, Shrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold, GXT™ | 20021221-00044D8LF.pdf |