| Manufacturer Part Number: | P1330R-222K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µH Unshielded Inductor 1.69A 75 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330R-222K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330R-222K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | P1330R Series | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 2.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.69A | |
| Current - Saturation | 1.104A | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 75 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330R-222K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330R-222K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330R-222K is new and unused, you can buy P1330R-222K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330R-222K.
| 04023C103KAQ2A | 10000pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | 04023C103KAQ2A.pdf | |
| 2TPSF270M9G | 270µF Molded Tantalum - Polymer Capacitors 2V 1411 (3528 Metric) 9 mOhm 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | 2TPSF270M9G.pdf | |
| TB0720H-13 | THYRISTOR PROTECT BIDIR 100A SMB | TB0720H-13.pdf | |
| 1N5923CPE3/TR12 | Zener Diode 8.2V 1.5W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5923CPE3/TR12.pdf | |
| 1537-24H | 3.3µH Unshielded Molded Inductor 335mA 2 Ohm Max Axial | 1537-24H.pdf | |
| PIC18F2420T-I/SO | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 16KB (8K x 16) FLASH 28-SOIC | PIC18F2420T-I/SO.pdf | |
| R5F101GAAFB#X0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 16KB (16K x 8) FLASH 48-LFQFP (7x7) | R5F101GAAFB#X0.pdf | |
| TAS5110DADG4 | Amplifier IC 2-Channel (Stereo) Class D 32-HTSSOP | TAS5110DADG4.pdf | |
| AA0603FR-0725R5L | RES SMD 25.5 OHM 1% 1/10W 0603 | AA0603FR-0725R5L.pdf | |
| 5622-6309-ML | CONN PLUG SATA STRADDLEMNT 22POS | 5622-6309-ML.pdf | |
| 4-2170754-5 | CAGE ASSY, QSFP28 1X1, GASKET, H | 4-2170754-5.pdf | |
| 0395072505 | 5 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 0395072505.pdf | |
| RG3216V-3162-P-T1 | RES SMD 31.6KOHM 0.02% 1/4W 1206 | RG3216V-3162-P-T1.pdf | |
| TBH25P5R60JE | RES 5.6 OHM 25W 5% TO220 | TBH25P5R60JE.pdf |