| Manufacturer Part Number: | P1330-822K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 8.2µH Unshielded Inductor 1.02A 180 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | P1330-822K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-P1330-822K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | P1330 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 8.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.02A | |
| Current - Saturation | 600mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 180 mOhm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.312" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.145" (3.68mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | P1330-822K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
P1330-822K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of P1330-822K is new and unused, you can buy P1330-822K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for P1330-822K.
| 35TZV47M6.3X8 | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 35TZV47M6.3X8.pdf | |
| 16TQC15M | 15µF Molded Tantalum - Polymer Capacitors 16V 1411 (3528 Metric) 90 mOhm 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | 16TQC15M.pdf | |
| CR15-52-3.00A-36564-3-V | CIR BRKR MAG-HYDR 3A ROCKER | CR15-52-3.00A-36564-3-V.pdf | |
| HM1L51LDP000H6P | METRAL HDR RA PF 5X6 | HM1L51LDP000H6P.pdf | |
| CGRC505-G | DIODE GEN PURP 600V 5A DO214AB | CGRC505-G.pdf | |
| VS-SD2500C25K | Diode Standard 2500V (2.5kV) 3000A Clamp On DO-200AC, K-PUK | VS-SD2500C25K.pdf | |
| MLG0603SR18HT000 | 180nH Unshielded Multilayer Inductor 50mA 8.5 Ohm Max 0201 (0603 Metric) | MLG0603SR18HT000.pdf | |
| 2510R-22K | 820nH Unshielded Inductor 444mA 240 mOhm Max 2-SMD | 2510R-22K.pdf | |
| ER1840-32KP | 12µH Unshielded Molded Inductor 335mA 1.05 Ohm Max Axial | ER1840-32KP.pdf | |
| A8287SLB | - Converter, Analog and Digital Satellite Receivers Voltage Regulator IC 1 Output 24-SOIC W | A8287SLB.pdf | |
| 395-086-527-202 | CARD EDGE 86POS DL .100X.200 BLK | 395-086-527-202.pdf | |
| 2-1871940-9 | 38 Position Rectangular Receptacle Connector Spring Clamp Gold | 2-1871940-9.pdf | |
| RT0603WRE0721R5L | RES SMD 21.5OHM 0.05% 1/10W 0603 | RT0603WRE0721R5L.pdf | |
| RCP2512B110RJS2 | RES SMD 110 OHM 5% 22W 2512 | RCP2512B110RJS2.pdf |