| Manufacturer Part Number: | 2510R-22K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 820nH Unshielded Inductor 444mA 240 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-22K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-22K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 820nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 444mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 240 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 35 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 200MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-22K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-22K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-22K is new and unused, you can buy 2510R-22K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-22K.
| C911U500JUSDCA7317 | 50pF 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.315" Dia (8.00mm) | C911U500JUSDCA7317.pdf | |
| MKP1846315134 | 0.015µF Film Capacitor 650V 1600V (1.6kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.043" L x 0.295" W (26.50mm x 7.50mm) | MKP1846315134.pdf | |
| CMOTVS5V7 TR | TVS DIODE 4VWM 12VC SOD-523 | CMOTVS5V7 TR.pdf | |
| 09032606804 | DIN-SIGNAL M60+4FS-2,9C1-2 | 09032606804.pdf | |
| SIT9002AI-38H33DG | 1MHz ~ 220MHz CML MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 3.3V 51mA | SIT9002AI-38H33DG.pdf | |
| BC847BE6327HTSA1 | TRANS NPN 45V 0.1A SOT-23 | BC847BE6327HTSA1.pdf | |
| PS2911-1-V-F3-K-A | Optoisolator Transistor Output 2500Vrms 1 Channel 4-Mini-Flat | PS2911-1-V-F3-K-A.pdf | |
| AT0402DRE0741K2L | RES SMD 41.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 | AT0402DRE0741K2L.pdf | |
| PT02E-20-39P | 39 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | PT02E-20-39P.pdf | |
| TVP00DZ-17-99AD | TV 23C 21#20 2#16 PIN RECP | TVP00DZ-17-99AD.pdf | |
| TVS06RF-23-55SC-LC | TV 55C 55#20 SKT PLUG | TVS06RF-23-55SC-LC.pdf | |
| 14-141-Y | 14 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 14-141-Y.pdf | |
| UB5C-1KF8 | RES 1K OHM 5W 1% AXIAL | UB5C-1KF8.pdf |