| Manufacturer Part Number: | MALREKA05AA322C00K |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.45 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | MALREKA05AA322C00K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-MALREKA05AA322C00K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay BC Components | |
| Series | EKA | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 220µF | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 10V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.45 Ohm @ 120Hz | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | 218mA @ 120Hz | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | 0.079" (2.00mm) | |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.490" (12.50mm) | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial, Can | |
| Standard Package | 7,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | MALREKA05AA322C00K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
MALREKA05AA322C00K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of MALREKA05AA322C00K is new and unused, you can buy MALREKA05AA322C00K Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for MALREKA05AA322C00K.
| EPAG401ELL820MU35S | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EPAG401ELL820MU35S.pdf | |
| B43770A9298M | 2900µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43770A9298M.pdf | |
| SMCJ6.5E3/TR13 | TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC DO214AB | SMCJ6.5E3/TR13.pdf | |
| 416F40035AAR | 40MHz ±30ppm Crystal 10pF 100 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F40035AAR.pdf | |
| DZ2S02700L | Zener Diode 2.7V 150mW ±5% Surface Mount SSMini2-F5-B | DZ2S02700L.pdf | |
| S4924R-152K | 1.5µH Shielded Inductor 1.78A 120 mOhm Max Nonstandard | S4924R-152K.pdf | |
| IHSM7832RG123L | 12mH Unshielded Inductor 140mA 28.4 Ohm Max Nonstandard | IHSM7832RG123L.pdf | |
| 72V3680L15PF | IC FIFO SS 16384X36 15NS 128TQFP | 72V3680L15PF.pdf | |
| S-11L10D26-M5T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.6V 150mA SOT-23-5 | S-11L10D26-M5T1U.pdf | |
| S-817B41AUA-CXET2U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.1V 65mA SOT-89-3 | S-817B41AUA-CXET2U.pdf | |
| VE-J42-CX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W | VE-J42-CX-F2.pdf | |
| PLED75W-020-C3750-D | 3.75A 7 ~ 20 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output | PLED75W-020-C3750-D.pdf | |
| ABM22DRSZ-S664 | CONN EDGECARD 44POS .156" | ABM22DRSZ-S664.pdf |