| Manufacturer Part Number: | M22-FY-24A |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron Automation and Safety |
| Product Category: | Panel Indicators, Pilot Lights |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | LED Panel Indicator Yellow Diffused 24V 8mA Round with Flat Top, 29.70mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | M22-FY-24A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-M22-FY-24A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | Panel Indicators, Pilot Lights | |
| Manufacturer | Omron Automation and Safety | |
| Series | M22 | |
| Part Status | Active | |
| Type | LED | |
| Lamp Color | Yellow | |
| Lens Color | Yellow | |
| Lens Transparency | Diffused | |
| Ratings | AC/DC | |
| Voltage | 24V | |
| Current | 8mA | |
| Panel Cutout Shape | Round | |
| Panel Cutout Dimensions | 0.88" (22.35mm) | |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top, 29.70mm | |
| Millicandela Rating | - | |
| Wavelength - Peak | - | |
| Viewing Angle | - | |
| Termination Style | - | |
| Ingress Protection | IP65 | |
| Features | - | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | M22-FY-24A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
M22-FY-24A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Omron Automation and Safety all series components. The condition of M22-FY-24A is new and unused, you can buy M22-FY-24A Omron Automation and Safety with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for M22-FY-24A.
| MALREKA00PB347D00K | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 560 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB347D00K.pdf | |
| CC1206KRX7R0BB102 | 1000pF 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206KRX7R0BB102.pdf | |
| TCJB335M035R0200 | 3.3µF Molded Tantalum - Polymer Capacitors 35V 1210 (3528 Metric) 200 mOhm 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | TCJB335M035R0200.pdf | |
| ESD11L5.0DT5G | TVS DIODE 5VWM SOT1123 | ESD11L5.0DT5G.pdf | |
| 09030009966 | 96 Position Shroud For Female Contacts Connector DIN 41612, Type C, Type R | 09030009966.pdf | |
| 2308-2-00-44-00-00-07-0 | Terminal Turret Connector Single End 0.156" (3.96mm) Silver | 2308-2-00-44-00-00-07-0.pdf | |
| HIN232ACBNZ | 2/2 Transceiver Full RS232 16-SOIC | HIN232ACBNZ.pdf | |
| XC6119N32ANR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SSOT-24 | XC6119N32ANR-G.pdf | |
| DTS20F15-35HD | 37 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | DTS20F15-35HD.pdf | |
| 75-068232-09P | ER 14C 12#16 2#4 PINRECP | 75-068232-09P.pdf | |
| CMF5012R700DHEB | RES 12.7 OHM 1/4W .5% AXIAL | CMF5012R700DHEB.pdf | |
| CMF55152K00BEEB70 | RES 152K OHM 1/2W 0.1% AXIAL | CMF55152K00BEEB70.pdf |