| Manufacturer Part Number: | LHL06NB220K |
|---|---|
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Inductor 340mA 520 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | LHL06NB220K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-LHL06NB220K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | |
| Series | LH | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 340mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 520 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 2.52MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 13MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.52MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.268" Dia (6.80mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | LHL06NB220K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
LHL06NB220K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Taiyo Yuden all series components. The condition of LHL06NB220K is new and unused, you can buy LHL06NB220K Taiyo Yuden with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for LHL06NB220K.
| M39003/01-7159/HSD | 0.068µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) | M39003/01-7159/HSD.pdf | |
| IALBXPK11-39443-200 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER | IALBXPK11-39443-200.pdf | |
| CVCO55CC-2767-2825 | Center Frequency 2796MHz Voltage Controlled Oscillator 0.5 ~ 11.5 V 5 ±2 dBm -20 dBc | CVCO55CC-2767-2825.pdf | |
| MUR120/54 | DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AC | MUR120/54.pdf | |
| LTL2T3TGKS6 | Green 525nm LED Indication - Discrete 3.5V Radial | LTL2T3TGKS6.pdf | |
| SI-B8R07228SWW | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module LT-S282F White, Cool Linear Light Strip | SI-B8R07228SWW.pdf | |
| VE-BNN-EW-S | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W | VE-BNN-EW-S.pdf | |
| V48C36H150BF | CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W | V48C36H150BF.pdf | |
| CPC1333GRTR | Solid State Relay SPST-NC (1 Form B) 4-SMD (0.300", 7.62mm) | CPC1333GRTR.pdf | |
| 212059-6 | Receptacle for Female Contacts Housing D-Sub, Combo Connector 5 (Coax or Power) Position | 212059-6.pdf | |
| 09574410501000 | Coupler Fiber Optic Connector LC Receptacle To LC Receptacle Panel Mount, Square Flange | 09574410501000.pdf | |
| 0936011200 | CONN HOOD TOP ENTRY SZ10A PG21 | 0936011200.pdf | |
| RN55C4502BB14 | RES 45K OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55C4502BB14.pdf |