| Manufacturer Part Number: | ERJ-B3BF1R5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.5 OHM 1/3W 0805 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-B3BF1R5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-B3BF1R5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Video File | Wearable Components Solutions | |
| Featured Product | Wearables Technology Components | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.5 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.333W, 1/3W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Wide 0805 (2012 Metric), 0508 | |
| Supplier Device Package | 0508 | |
| Size / Dimension | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-B3BF1R5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-B3BF1R5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-B3BF1R5V is new and unused, you can buy ERJ-B3BF1R5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-B3BF1R5V.
| B32620A3473K | 0.047µF Film Capacitor 140V 250V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial 0.394" L x 0.197" W (10.00mm x 5.00mm) | B32620A3473K.pdf | |
| HSM08DSEI-S243 | CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET | HSM08DSEI-S243.pdf | |
| ASPI-0628-6R2M-T1 | 6.2µH Shielded Wirewound Inductor 2.2A 52 mOhm Nonstandard | ASPI-0628-6R2M-T1.pdf | |
| HCF4011BEY | NAND Gate IC 4 Channel 14-DIP | HCF4011BEY.pdf | |
| LV5851M-TLM-H | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.85V 1 Output 3A 8-SOIC (0.173", 4.40mm Width) | LV5851M-TLM-H.pdf | |
| VE-250-EY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W | VE-250-EY-B1.pdf | |
| VI-26W-MX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W | VI-26W-MX-B1.pdf | |
| PT01A-22-55S | 55 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | PT01A-22-55S.pdf | |
| 776425-4 | AS 16, 4P PERIPH. SEAL, STD | 776425-4.pdf | |
| HIF6B-52PA-1.27DS(71) | 52 Positions Header, Shrouded Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole, Right Angle Gold | HIF6B-52PA-1.27DS(71).pdf | |
| 20021122-00060T4LF | 60 Positions Header, Unshrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount, Right Angle Gold | 20021122-00060T4LF.pdf | |
| 0009523108 | 10 Position Receptacle Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole, Right Angle Tin | 0009523108.pdf | |
| 929841-01-30-RA | 30 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 929841-01-30-RA.pdf |