| Manufacturer Part Number: | ERJ-6ENF1433V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 44010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 143K OHM 1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-6ENF1433V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-6ENF1433V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERJ Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 143k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-6ENF1433V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-6ENF1433V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-6ENF1433V is new and unused, you can buy ERJ-6ENF1433V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-6ENF1433V.
| UKL1A471KPD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A471KPD.pdf | |
| MAL215097512E3 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2500 Hrs @ 105°C | MAL215097512E3.pdf | |
| RF 1B | DIODE GEN PURP 800V 600MA AXIAL | RF 1B.pdf | |
| LTC2641IMS8-14#TRPBF | 14 Bit Digital to Analog Converter 1 8-MSOP | LTC2641IMS8-14#TRPBF.pdf | |
| MB89697BPFM-G-315 | IC MCU 8BIT FFMC-8L-0.5 64LQFP | MB89697BPFM-G-315.pdf | |
| W979H6KBVX2I | 512MB LPDDR2 X16 400MHZ | W979H6KBVX2I.pdf | |
| ISL8033IRZ | Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 0.8V 2 Output 3A 24-VFQFN Exposed Pad | ISL8033IRZ.pdf | |
| 201UR102B | 1k Ohm 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Carbon 1 Turn Top Adjustment | 201UR102B.pdf | |
| ERJ-3GEYJ8R2V | RES SMD 8.2 OHM 5% 1/10W 0603 | ERJ-3GEYJ8R2V.pdf | |
| CN0966B12S12SN-000 | 26500 12C 12#20 S PLUG SS LC | CN0966B12S12SN-000.pdf | |
| 1727040043 | 25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Free Hanging (In-Line) Solder Cup | 1727040043.pdf | |
| 0442820001 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded, EMI Finger Cat3 | 0442820001.pdf |