| Manufacturer Part Number: | ERG-2SJ201A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 90010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 200 OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-2SJ201A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-2SJ201A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 200 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-2SJ201A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-2SJ201A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-2SJ201A is new and unused, you can buy ERG-2SJ201A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-2SJ201A.
| EKMM3B1VSN681MA40S | 680µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM3B1VSN681MA40S.pdf | |
| SIT9002AN-083N33EB115.00000T | OSC XO 3.3V 115MHZ OE 0.25% | SIT9002AN-083N33EB115.00000T.pdf | |
| MKI100-12E8 | IGBT Module NPT Full Bridge Inverter 1200V 165A 640W Chassis Mount E3 | MKI100-12E8.pdf | |
| SN74AHCT574N | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20DIP | SN74AHCT574N.pdf | |
| DA12-120US-M | 12V 12W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | DA12-120US-M.pdf | |
| AHN22324N | AHN NEW 2 FORM C | AHN22324N.pdf | |
| G5LA-1A4-CF DC12 | General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 12VDC Coil Through Hole | G5LA-1A4-CF DC12.pdf | |
| ERJ-1TYJ432U | RES SMD 4.3K OHM 5% 1W 2512 | ERJ-1TYJ432U.pdf | |
| DJT16E15-18PA-LC | 18 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | DJT16E15-18PA-LC.pdf | |
| 6-103956-1 | 12 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 22-26 AWG | 6-103956-1.pdf | |
| 929647-05-12-EU | 12 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 929647-05-12-EU.pdf | |
| 87185-129HLF | 29 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 87185-129HLF.pdf | |
| PCF14JT3M30 | RES 3.3M OHM 1/4W 5% CARBON FILM | PCF14JT3M30.pdf |