| Manufacturer Part Number: | ERA-S15J180V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Specialized Resistors |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES TEMP SENS 18 OHM 5% 1/10W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-S15J180V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-S15J180V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERAS Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Specialized Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERAS | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Temperature Sensitive | |
| Applications | Temperature Correction Circuits | |
| Composition | Metal Film | |
| Resistance (Ohms) | 18 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Temperature Coefficient | 1500ppm/°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-S15J180V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-S15J180V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-S15J180V is new and unused, you can buy ERA-S15J180V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-S15J180V.
| 250MXG1000MEFCSN30X40 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 250MXG1000MEFCSN30X40.pdf | |
| MC12FA620G-F | 62pF Mica Capacitor 100V 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | MC12FA620G-F.pdf | |
| EYM06DRSD | CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD | EYM06DRSD.pdf | |
| 1330R-66H | 82µH Unshielded Inductor 88mA 7.3 Ohm Max 2-SMD | 1330R-66H.pdf | |
| SN74ALVC7805-20DLR | IC 256X18 SYNC FIFO MEM 56-SSOP | SN74ALVC7805-20DLR.pdf | |
| CA3106E20-14SF80 | 5 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | CA3106E20-14SF80.pdf | |
| 24-3508-201 | CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD | 24-3508-201.pdf | |
| 1975960000 | 12 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 135° Through Hole | 1975960000.pdf | |
| AC1210FR-07887KL | RES SMD 887K OHM 1% 1/2W 1210 | AC1210FR-07887KL.pdf | |
| RT1206BRD0711R3L | RES SMD 11.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 | RT1206BRD0711R3L.pdf | |
| Y1624200R000A23R | RES SMD 200 OHM 0.05% 1/5W 0805 | Y1624200R000A23R.pdf | |
| RNF14FTD34K0 | RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL | RNF14FTD34K0.pdf |