| Manufacturer Part Number: | ERA-6APB432V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-6APB432V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-6APB432V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-6A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-6A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.024" (0.60mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-6APB432V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-6APB432V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-6APB432V is new and unused, you can buy ERA-6APB432V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-6APB432V.
| WBR25-50A | 25µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 15.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | WBR25-50A.pdf | |
| F339MX232231JF02W0 | 0.022µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm) | F339MX232231JF02W0.pdf | |
| CLQ4D10NP-330NC | 33µH Shielded Inductor 340mA 830 mOhm Max 4-SMD | CLQ4D10NP-330NC.pdf | |
| LTC6242IGN#TRPBF | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 16-SSOP | LTC6242IGN#TRPBF.pdf | |
| AP1152ADU45 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 4.5V 300mA SOT-89-5 | AP1152ADU45.pdf | |
| V24B5E200BF3 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W | V24B5E200BF3.pdf | |
| SR1206JR-071K6L | RES SMD 1.6K OHM 5% 1/4W 1206 | SR1206JR-071K6L.pdf | |
| CR0402-JW-911GLF | RES SMD 910 OHM 5% 1/16W 0402 | CR0402-JW-911GLF.pdf | |
| MS3474W22-55P | 55 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | MS3474W22-55P.pdf | |
| CN0967C14S12P6Y240 | 12 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CN0967C14S12P6Y240.pdf | |
| BACC45FT20-25PH | 25 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) | BACC45FT20-25PH.pdf | |
| FN284-6-06 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Flange | FN284-6-06.pdf | |
| 383-10-133-00-001101 | 33 Position Header Strip Connector Solder Cup Gold | 383-10-133-00-001101.pdf |