| Manufacturer Part Number: | 8532R-49K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10mH Unshielded Inductor 120mA 23.4 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 8532R-49K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-8532R-49K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 8532R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 10mH | |
| Tolerance | ±15% | |
| Current Rating | 120mA | |
| Current - Saturation | 60mA | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 23.4 Ohm Max | |
| Q @ Freq | - | |
| Frequency - Self Resonant | - | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 1kHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.286" (7.26mm) | |
| Standard Package | 480 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 8532R-49K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
8532R-49K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 8532R-49K is new and unused, you can buy 8532R-49K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 8532R-49K.
| CX3225GB32000D0HEQCC | 32MHz ±20ppm Crystal 8pF 50 Ohm -10°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | CX3225GB32000D0HEQCC.pdf | |
| 74HCT640N,652 | Transceiver, Inverting 1 Element 8 Bit per Element Push-Pull Output 20-DIP | 74HCT640N,652.pdf | |
| SN75477D | IC DUAL PERIPHERAL DRVR 8-SOIC | SN75477D.pdf | |
| S-80134CLMC-JITT2G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | S-80134CLMC-JITT2G.pdf | |
| VI-25F-EU | CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W | VI-25F-EU.pdf | |
| KIT_XMC11_BOOT_001 | XMC1100 Boot Kit XMC1000 MCU 32-Bit ARM® Cortex®-M0 Embedded Evaluation Board | KIT_XMC11_BOOT_001.pdf | |
| 42-00033 | 3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Screw Gold | 42-00033.pdf | |
| RJHSEEE8F | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) Shielded | RJHSEEE8F.pdf | |
| RJHSEG38P04 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) Shielded | RJHSEG38P04.pdf | |
| 1-1586496-6 | 16 Positions Header, Shrouded Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole Gold | 1-1586496-6.pdf | |
| 929870-01-26-10 | 26 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 929870-01-26-10.pdf | |
| YK44A07030J0G | 7 Circuit 0.374" (9.50mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK44A07030J0G.pdf |