| Manufacturer Part Number: | ERJ-S08F7323V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 732K OHM 1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-S08F7323V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-S08F7323V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Automotive Resistor Products | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 732k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-S08F7323V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-S08F7323V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-S08F7323V is new and unused, you can buy ERJ-S08F7323V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-S08F7323V.
| 08055U101JAT4A | 100pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | 08055U101JAT4A.pdf | |
| 416F271X3CKR | 27.12MHz ±15ppm Crystal 8pF 200 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F271X3CKR.pdf | |
| ASML-50.000MHZ-T | 50MHz HCMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 3.3V 35mA Enable/Disable | ASML-50.000MHZ-T.pdf | |
| AD9980KSTZ-80 | Video Interface 80-LQFP (14x14) | AD9980KSTZ-80.pdf | |
| VE-2WR-CY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W | VE-2WR-CY-F2.pdf | |
| HAA512-A+ | AC/DC CONVERTER 5V 12V 16W | HAA512-A+.pdf | |
| MS3451L28-9S | 12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | MS3451L28-9S.pdf | |
| TV07RF-17-73PD-P2AD | 73 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | TV07RF-17-73PD-P2AD.pdf | |
| D38999/26JF32SD-LC | CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT | D38999/26JF32SD-LC.pdf | |
| 180-M62-103L021 | 62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector, Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup | 180-M62-103L021.pdf | |
| 566000000 | FERRULE 16.0/28 6AWG GRN 1=25PCS | 566000000.pdf | |
| 73L5R30F | RES SMD 0.3 OHM 1% 1/2W 1210 | 73L5R30F.pdf |