| Manufacturer Part Number: | 70651-012A |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol FCI |
| Product Category: | Fiber Optic Connectors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | DATALINK DC9007A NEW |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 70651-012A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-70651-012A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 100 | |
| Category | Connectors, Interconnects | |
| Family | Fiber Optic Connectors | |
| Manufacturer | Amphenol FCI | |
| Series | - | |
| Part Status | Active | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 70651-012A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
70651-012A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Amphenol FCI all series components. The condition of 70651-012A is new and unused, you can buy 70651-012A Amphenol FCI with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 70651-012A.
| 381LQ821M100H022 | SNAPMOUNTS | 381LQ821M100H022.pdf | |
| C0603X5R1E221M030BA | 220pF 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X5R1E221M030BA.pdf | |
| SMBJ5950C/TR13 | Zener Diode 110V 2W ±2% Surface Mount SMBJ (DO-214AA) | SMBJ5950C/TR13.pdf | |
| 8N4SV76EC-0069CDI8 | VCXO IC 250MHz 6-CLCC | 8N4SV76EC-0069CDI8.pdf | |
| LT6207IGN#TRPBF | IC OPAMP VID QUAD 100MHZ 16-SSOP | LT6207IGN#TRPBF.pdf | |
| S48SP12003NRFB | MODULE DC/DC 1X1 12V 3A | S48SP12003NRFB.pdf | |
| 84137312 | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | 84137312.pdf | |
| TVS07RF-13-35HD | 22 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | TVS07RF-13-35HD.pdf | |
| CTVPS00RF-11-2SD-LC | CTV 2C 2#16 SKT RECP | CTVPS00RF-11-2SD-LC.pdf | |
| DX10-28S(50) | CONN 1.27MM PITCH HIDENSITY | DX10-28S(50).pdf | |
| 111547-9 | STRAIN RELIEF FOR 40POS PIN CONN | 111547-9.pdf | |
| ED23315000J0G | 23 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.150" (3.81mm) Through Hole | ED23315000J0G.pdf | |
| 1987199-1 | Terminal Magnetic Connector Poke-In | 1987199-1.pdf |