| Manufacturer Part Number: | 4564-122K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.2mH Unshielded Inductor 150mA 9 Ohm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4564-122K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4564-122K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4564 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 1.2mH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 150mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 9 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 90 @ 252kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.2MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C | |
| Frequency - Test | 252kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.340" Dia (8.64mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) | |
| Standard Package | 100 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4564-122K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4564-122K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4564-122K is new and unused, you can buy 4564-122K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4564-122K.
| UQCL2A0R5BAT2A\500 | 0.50pF 200V Ceramic Capacitor A 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | UQCL2A0R5BAT2A\500.pdf | |
| SK34ATR | DIODE SCHOTTKY 40V 3A SMA | SK34ATR.pdf | |
| SCRH1035R-220 | 22µH Shielded Inductor 2.2A 119 mOhm Max Nonstandard | SCRH1035R-220.pdf | |
| PM1008-4R7K | 4.7µH Unshielded Wirewound Inductor 260mA 4 Ohm 1008 (2520 Metric) | PM1008-4R7K.pdf | |
| 8N4QV01EG-0044CDI8 | VCXO IC 125MHz, 100MHz, 155.52MHz, 166.628571MHz 10-CLCC | 8N4QV01EG-0044CDI8.pdf | |
| 72V36100L15PFI | IC FIFO SYNC II 36BIT 128-TQFP | 72V36100L15PFI.pdf | |
| NCV8402ASTT1G | IC DVR LO SIDE 42V 2.0A SOT223-4 | NCV8402ASTT1G.pdf | |
| L2C5-50701211E1900 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) LUXEON CoB Core Range Gen 3 White, Cool Square | L2C5-50701211E1900.pdf | |
| VI-21J-EY | CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W | VI-21J-EY.pdf | |
| 351-80-161-00-005101 | 61 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 351-80-161-00-005101.pdf | |
| PZC27SFCN | 27 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | PZC27SFCN.pdf | |
| RCP2512W47R0GED | RES SMD 47 OHM 2% 22W 2512 | RCP2512W47R0GED.pdf | |
| RN60C2942FR36 | RES 29.4K OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60C2942FR36.pdf |