| Manufacturer Part Number: | 4302R-681K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 680nH Unshielded Inductor 685mA 320 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302R-681K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302R-681K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 680nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 685mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 320 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 105MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302R-681K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302R-681K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302R-681K is new and unused, you can buy 4302R-681K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302R-681K.
| RDE5C1H472J1P1H03B | 4700pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.197" L x 0.124" W (5.00mm x 3.15mm) | RDE5C1H472J1P1H03B.pdf | |
| HSZ150KAQBFGKR | 15pF 500V Ceramic Capacitor Y5T Radial, Disc 0.236" Dia (6.00mm) | HSZ150KAQBFGKR.pdf | |
| CD15FD111JO3F | 110pF Mica Capacitor 500V Radial 0.461" L x 0.181" W (11.70mm x 4.60mm) | CD15FD111JO3F.pdf | |
| CM1213A-02SR | TVS DIODE 3.3VWM 10VC SOT1434 | CM1213A-02SR.pdf | |
| 205606-3 | 15 Position Housing for Female Sockets Connector Black Panel Mount | 205606-3.pdf | |
| EBC36DCMH-S288 | CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND | EBC36DCMH-S288.pdf | |
| VLF5010ST-6R8M1R1 | 6.8µH Shielded Wirewound Inductor 1.1A 240 mOhm Max Nonstandard | VLF5010ST-6R8M1R1.pdf | |
| ST10F273Z4Q3 | ST10 ST10 Microcontroller IC 16-Bit 64MHz 512KB (512K x 8) FLASH | ST10F273Z4Q3.pdf | |
| ERA-6ARW163V | RES SMD 16K OHM 0.05% 1/8W 0805 | ERA-6ARW163V.pdf | |
| D38999/24MD19SE | 19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | D38999/24MD19SE.pdf | |
| 1-6609946-0 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Snap-In | 1-6609946-0.pdf | |
| 68022-240HLF | 40 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold, GXT™ | 68022-240HLF.pdf | |
| 1827606 | 5 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1827606.pdf | |
| RT0805CRC07549RL | RES SMD 549 OHM 0.25% 1/8W 0805 | RT0805CRC07549RL.pdf |