| Manufacturer Part Number: | 4302-273K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 27µH Unshielded Inductor 105mA 13 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 4302-273K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-4302-273K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 4302 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Powdered Iron | |
| Inductance | 27µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 105mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 13 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 20 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 10MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 4302-273K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
4302-273K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 4302-273K is new and unused, you can buy 4302-273K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 4302-273K.
| TMK316B7154MD-T | 0.15µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | TMK316B7154MD-T.pdf | |
| BK/AGX-6 | FUSE GLASS 6A 250VAC 8AG | BK/AGX-6.pdf | |
| 41313 | Terminal Crimpband, Open Band Connector Crimp 800-2500 CMA | 41313.pdf | |
| ECS-8FMX-245.7-TR | 24.576MHz CMOS, TTL XO (Standard) Oscillator Surface Mount 5V 23mA Enable/Disable | ECS-8FMX-245.7-TR.pdf | |
| AL12B35N5JTR | 35.5nH Unshielded Wirewound Inductor 4A 6.8 mOhm Max Nonstandard | AL12B35N5JTR.pdf | |
| MA320020 | PIC32MM0064GPL036 - Plug-In Module (PIM) | MA320020.pdf | |
| RER60F3161RCSL | RES CHAS MNT 3.16K OHM 1% 5W | RER60F3161RCSL.pdf | |
| ERJ-PA3D2802V | RES SMD 28K OHM 0.5% 1/4W 0603 | ERJ-PA3D2802V.pdf | |
| MCR03EZPFX6651 | RES SMD 6.65K OHM 1% 1/10W 0603 | MCR03EZPFX6651.pdf | |
| FRCIR01F-10SL-3P-F80-VO | CIR 3C 3#16 FR PIN RECP | FRCIR01F-10SL-3P-F80-VO.pdf | |
| 0204518 | TERM BLOCK STEP BRACKET | 0204518.pdf | |
| CRCW0603470RFKEB | RES SMD 470 OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW0603470RFKEB.pdf |