| Manufacturer Part Number: | 30D106G050CB2A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Aluminum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 30D106G050CB2A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-30D106G050CB2A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Aluminum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TE | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 10µF | |
| Tolerance | -10%, +75% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - | |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C | |
| Polarization | Polar | |
| Applications | General Purpose | |
| Ripple Current | - | |
| Impedance | - | |
| Lead Spacing | - | |
| Size / Dimension | 0.315" Dia x 0.689" L (8.00mm x 17.50mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Surface Mount Land Size | - | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial, Can | |
| Standard Package | 560 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 30D106G050CB2A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
30D106G050CB2A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 30D106G050CB2A is new and unused, you can buy 30D106G050CB2A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 30D106G050CB2A.
| GRM0335C2A7R9DA01D | 7.9pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C2A7R9DA01D.pdf | |
| GRM0336T1E9R6CD01D | 9.6pF 25V Ceramic Capacitor T2H 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0336T1E9R6CD01D.pdf | |
| SMDB12CE3/TR7 | TVS DIODE 12VWM 19VC 8SO | SMDB12CE3/TR7.pdf | |
| SIT8008BI-12-33E-25.00000D | OSC XO 3.3V 25MHZ OE | SIT8008BI-12-33E-25.00000D.pdf | |
| MC68LK332ACAG16 | CPU32 M683xx Microcontroller IC 32-Bit 16.78MHz ROMless 144-LQFP (20x20) | MC68LK332ACAG16.pdf | |
| TMS320F28232PTPQ | C28x C2000™ C28x Delfino™ Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 128KB (64K x 16) FLASH 176-HLQFP (24x24) | TMS320F28232PTPQ.pdf | |
| KPSA1024 | PWR SPLY BRD MNT 24V 0.42A 10W | KPSA1024.pdf | |
| DPS240050UPS-Z6P | 24V 12W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | DPS240050UPS-Z6P.pdf | |
| RMCF0603FG604K | RES SMD 604K OHM 1% 1/10W 0603 | RMCF0603FG604K.pdf | |
| AC0201FR-07249RL | RES SMD 249 OHM 1% 1/20W 0201 | AC0201FR-07249RL.pdf | |
| 97-3100A14S-9PW | AB 2C 2#16 PIN WALL MT RECEP | 97-3100A14S-9PW.pdf | |
| CN0966B18S11S6-200 | 11 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | CN0966B18S11S6-200.pdf | |
| C146 11R010 650 1 | CONN HOOD TOP ENTRY SZE10 M20 | C146 11R010 650 1.pdf | |
| CRCW2512140RFKEGHP | RES SMD 140 OHM 1% 1.5W 2512 | CRCW2512140RFKEGHP.pdf |