| Manufacturer Part Number: | 2510R-64K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 47µH Unshielded Inductor 69mA 9.8 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2510R-64K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2510R-64K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2510R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 47µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 69mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 9.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 12MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.110" (2.79mm) | |
| Standard Package | 750 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2510R-64K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2510R-64K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2510R-64K is new and unused, you can buy 2510R-64K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2510R-64K.
| C340C225K5R5TA | 2.2µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm) | C340C225K5R5TA.pdf | |
| V26MLA1206NT | VARISTOR 34V 150A 1206 | V26MLA1206NT.pdf | |
| GCB70DYHR | CONN EDGECARD 70POS .050 THRUHL | GCB70DYHR.pdf | |
| MB89636RPF-G-1366-BNDE1 | F²MC-8L F²MC-8L MB89630R Microcontroller IC 8-Bit 10MHz 24KB (24K x 8) Mask ROM 64-PQFP (20x14) | MB89636RPF-G-1366-BNDE1.pdf | |
| TPS72325DBVRG4 | Linear Voltage Regulator IC Negative Fixed 1 Output -2.5V 200mA SOT-23-5 | TPS72325DBVRG4.pdf | |
| VI-B60-MW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W | VI-B60-MW-F4.pdf | |
| ERJ-1TYJ624U | RES SMD 620K OHM 5% 1W 2512 | ERJ-1TYJ624U.pdf | |
| KJB7T13W98HB | 10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | KJB7T13W98HB.pdf | |
| 1-1470250-3 | 15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | 1-1470250-3.pdf | |
| 794356-1 | 16 Positions Header, Shrouded Connector 0.165" (4.20mm) Through Hole Tin-Lead | 794356-1.pdf | |
| 01R-LEBSS-TB(LF)(SN) | SSL Connector 1 Position Receptacle Board to Board or Cable Solder | 01R-LEBSS-TB(LF)(SN).pdf | |
| TNPU08055K23BZEN00 | RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/8W 0805 | TNPU08055K23BZEN00.pdf | |
| RG2012V-4870-B-T1 | RES SMD 487 OHM 0.1% 1/8W 0805 | RG2012V-4870-B-T1.pdf |