| Manufacturer Part Number: | 2020-10K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 270nH Unshielded Toroidal Inductor 1.4A 100 mOhm Max Radial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 2020-10K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-2020-10K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 2020 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | Toroidal | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 270nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.4A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 100 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 65 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 280MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Radial | |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.215" (5.46mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 2020-10K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
2020-10K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 2020-10K is new and unused, you can buy 2020-10K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 2020-10K.
| C3216C0G2A333K160AA | 0.033µF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216C0G2A333K160AA.pdf | |
| ECSR50 | UL CLASS RK-5 TIME DELAY | ECSR50.pdf | |
| SIT9003AC-23-33ED-25.00000Y | OSC XO 3.3V 25MHZ OE 0.50% | SIT9003AC-23-33ED-25.00000Y.pdf | |
| BZX384B13-HE3-18 | Zener Diode 13V 200mW ±2% Surface Mount SOD-323 | BZX384B13-HE3-18.pdf | |
| 1N5352/TR12 | Zener Diode 15V 5W ±20% Through Hole T-18 | 1N5352/TR12.pdf | |
| 8N3Q001FG-0131CDI8 | Clock Oscillator IC 114.285MHz 10-CLCC | 8N3Q001FG-0131CDI8.pdf | |
| OPA659IDBVT | J-FET Amplifier 1 Circuit SOT-23-5 | OPA659IDBVT.pdf | |
| MIC29372WT | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 1.24 V ~ 26 V 750mA TO-220-5 | MIC29372WT.pdf | |
| DJT14F9-35SN-LC | 6 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | DJT14F9-35SN-LC.pdf | |
| VO10115100J0G | 10 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 90°, Right Angle Through Hole | VO10115100J0G.pdf | |
| Y16271K58000A0R | RES SMD 1.58KOHM 0.05% 1/2W 2010 | Y16271K58000A0R.pdf | |
| FMP300JR-73-15K | RES 15K OHM 3W 5% AXIAL | FMP300JR-73-15K.pdf |