| Manufacturer Part Number: | W92-X112-30V |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR MAG-HYDR 30A 415VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | W92-X112-30V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-W92-X112-30V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Circuit Breakers Relay Products | |
| 3D Model | 7-1393254-8.pdf | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays | |
| Series | W9 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) | |
| Current Rating | 30A | |
| Voltage Rating - AC | 415V | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 2 | |
| Actuator Type | Lever | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 12 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | W92-X112-30V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
W92-X112-30V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of W92-X112-30V is new and unused, you can buy W92-X112-30V TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for W92-X112-30V.
| BMVK100ADA150ME60G | 15µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | BMVK100ADA150ME60G.pdf | |
| GL122F35IDT | 12.288MHz ±30ppm Crystal 18pF 40 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount HC49/US | GL122F35IDT.pdf | |
| 445C33C24M57600 | 24.576MHz ±30ppm Crystal 16pF 40 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 2-SMD | 445C33C24M57600.pdf | |
| 445W25J14M31818 | 14.31818MHz ±20ppm Crystal 9pF 50 Ohm 0°C ~ 50°C Surface Mount 2-SMD | 445W25J14M31818.pdf | |
| D38999/24WD18SB | 18 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | D38999/24WD18SB.pdf | |
| 2M801-010-07NF8-2SB | M801 2C 2#16 SKT RECP THRD | 2M801-010-07NF8-2SB.pdf | |
| CIR06AF-10SL-3S-F80-VO | CIR 3C 3#16S SKT PLUG | CIR06AF-10SL-3S-F80-VO.pdf | |
| TVP00DT-13-35HC-LC | TV 22C 22#22D PIN RECP | TVP00DT-13-35HC-LC.pdf | |
| 1-1775804-1 | 200 Position SODIMM DDR SDRAM Socket Surface Mount, Right Angle | 1-1775804-1.pdf | |
| D24295 | CONN DUST CAP FOR RJ45 CONNECTOR | D24295.pdf | |
| 87833-1220 | 12 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | 87833-1220.pdf | |
| T38077-05-0 | 5 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, | T38077-05-0.pdf | |
| 325000-15-0 | 15 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws | 325000-15-0.pdf | |
| 1899236 | 12 Position Terminal Block Header, Male Pins Green Screw Mount - Rear Flange | 1899236.pdf | |
| RG1005V-162-D-T10 | RES SMD 1.6K OHM 0.5% 1/16W 0402 | RG1005V-162-D-T10.pdf |