| Manufacturer Part Number: | W68-X2Q12-7V |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR MAG-HYDR 7A 415VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | W68-X2Q12-7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-W68-X2Q12-7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Circuit Breakers Relay Products | |
| 3D Model | 6-1423698-9.pdf | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays | |
| Series | W6 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) | |
| Current Rating | 7A | |
| Voltage Rating - AC | 415V | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 2 | |
| Actuator Type | Lever | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 12 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | W68-X2Q12-7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
W68-X2Q12-7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of W68-X2Q12-7V is new and unused, you can buy W68-X2Q12-7V TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for W68-X2Q12-7V.
| 3402.0016.22 | FUSE BOARD MNT 4A 63VAC/VDC 2SMD | 3402.0016.22.pdf | |
| EBM15DCAI | CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD | EBM15DCAI.pdf | |
| SIT9120AC-2BF-25E125.000000T | OSC XO 2.5V 125MHZ | SIT9120AC-2BF-25E125.000000T.pdf | |
| B82615B2801M1 | RING CORE CHOKE 20MH 1A | B82615B2801M1.pdf | |
| ISL90462TIE627Z-TK | Digital Potentiometer 100k Ohm 1 Circuit 32 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface SC-70-6 | ISL90462TIE627Z-TK.pdf | |
| CXA1510-0000-000N0UH240F | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) Xlamp® CXA1510 White, Neutral Square | CXA1510-0000-000N0UH240F.pdf | |
| VE-24K-EX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W | VE-24K-EX-F1.pdf | |
| VE-21L-MX-S | CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W | VE-21L-MX-S.pdf | |
| AC0805JR-0713RL | RES SMD 13 OHM 5% 1/8W 0805 | AC0805JR-0713RL.pdf | |
| MS24264R22B19P7 | 19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | MS24264R22B19P7.pdf | |
| DC37PF179AK127 | 37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Panel Mount, Through Hole Wire Wrap | DC37PF179AK127.pdf | |
| 450-10-204-00-006101 | 4 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 450-10-204-00-006101.pdf | |
| DF1B-14P-2.5DSA(01) | 14 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Through Hole Gold | DF1B-14P-2.5DSA(01).pdf | |
| RN55D4223FRE6 | RES 422K OHM 1/8W 1% AXIAL | RN55D4223FRE6.pdf |