| Manufacturer Part Number: | W67-X2Q12-10V |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR MAG-HYDR 10A 277VAC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | W67-X2Q12-10V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-W67-X2Q12-10V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Circuit Breakers Relay Products | |
| 3D Model | 5-1423698-2.pdf | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays | |
| Series | W6 | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) | |
| Current Rating | 10A | |
| Voltage Rating - AC | 277V | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Lever | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 24 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | W67-X2Q12-10V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
W67-X2Q12-10V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity Potter & Brumfield Relays all series components. The condition of W67-X2Q12-10V is new and unused, you can buy W67-X2Q12-10V TE Connectivity Potter & Brumfield Relays with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for W67-X2Q12-10V.
| WMC2D68K-F | 6800pF Film Capacitor 125V 250V Polyester Axial 0.185" Dia x 0.469" L (4.70mm x 11.90mm) | WMC2D68K-F.pdf | |
| SMDJ12 | TVS DIODE 12VWM 20.9VC SMD | SMDJ12.pdf | |
| SMBJ9.0CE3/TR13 | TVS DIODE 9VWM 16.9VC SMBJ | SMBJ9.0CE3/TR13.pdf | |
| FQD19N10TM | MOSFET N-CH 100V 15.6A DPAK | FQD19N10TM.pdf | |
| VLM10555T-4R3M7R2-2H | 4.3µH Shielded Wirewound Inductor 7.2A 9.55 mOhm Max Nonstandard | VLM10555T-4R3M7R2-2H.pdf | |
| UAL25-30KF8 | RES CHAS MNT 30K OHM 1% 25W | UAL25-30KF8.pdf | |
| ERA-3APB472V | RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/10W 0603 | ERA-3APB472V.pdf | |
| ACC55DCKT-S288 | CONN EDGECARD 110POS .100" | ACC55DCKT-S288.pdf | |
| VG95328E14-19SN | 19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | VG95328E14-19SN.pdf | |
| 1430873 | M12 SEALING CAP W/BAND | 1430873.pdf | |
| MS3470L2431SL | 31 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange | MS3470L2431SL.pdf | |
| 4-644629-3 | 13 Positions Header, Unshrouded Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole, Right Angle Gold | 4-644629-3.pdf | |
| CMF55301K00BHR6 | RES 301K OHM 1/2W .1% AXIAL | CMF55301K00BHR6.pdf |