| Manufacturer Part Number: | W2H15C4738AT1A |
|---|---|
| Manufacturer: | AVX Corporation |
| Product Category: | Feed Through Capacitors |
| Available Quantity: | 10068 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 0.047µF Feed Through Capacitor 50V 2A 150 mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | W2H15C4738AT1A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-W2H15C4738AT1A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | W2H/W3H Series | |
| Category | Filters | |
| Family | Feed Through Capacitors | |
| Manufacturer | AVX Corporation | |
| Series | W2H | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 0.047µF | |
| Tolerance | -20%, +50% | |
| Voltage - Rated | 50V | |
| Current | 2A | |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 150 mOhm | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Insertion Loss | - | |
| Temperature Coefficient | X7R | |
| Ratings | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | |
| Height (Max) | 0.045" (1.14mm) | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | W2H15C4738AT1A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
W2H15C4738AT1A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of AVX Corporation all series components. The condition of W2H15C4738AT1A is new and unused, you can buy W2H15C4738AT1A AVX Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for W2H15C4738AT1A.
| 148069-2 | EURO LC A/P CONT UNPLTD | 148069-2.pdf | |
| RBB60DHHN | CONN EDGE DUAL .050 DIP 120 POS | RBB60DHHN.pdf | |
| HBC28DRYS | CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD | HBC28DRYS.pdf | |
| PIC16C67T-04I/PT | PIC PIC® 16C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 14KB (8K x 14) OTP 44-TQFP (10x10) | PIC16C67T-04I/PT.pdf | |
| PAH200H481R8/CV | CONVERT DC-DC 1.8V 60A 108W | PAH200H481R8/CV.pdf | |
| VE-222-IY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W | VE-222-IY-F3.pdf | |
| 35201M0JT | RES SMD 1M OHM 5% 1W 2512 | 35201M0JT.pdf | |
| FCC17E09PB69B | 9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | FCC17E09PB69B.pdf | |
| M80-4621805 | 18 Position Rectangular Receptacle Connector Crimp Gold 22 AWG | M80-4621805.pdf | |
| 831-83-049-20-001101 | 49 Position Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | 831-83-049-20-001101.pdf | |
| 28-505-111 | IC Socket Adapter PLCC To PGA Through Hole | 28-505-111.pdf | |
| AT0603BRD0712K7L | RES SMD 12.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 | AT0603BRD0712K7L.pdf |