| Manufacturer Part Number: | W2F15C2238AT1A |
|---|---|
| Manufacturer: | AVX Corporation |
| Product Category: | Feed Through Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 0.022µF Feed Through Capacitor 50V 300mA 600 mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | W2F15C2238AT1A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-W2F15C2238AT1A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Surface Mount FeedThru Filters Component Solutions for Smart Meter Applications | |
| Category | Filters | |
| Family | Feed Through Capacitors | |
| Manufacturer | AVX Corporation | |
| Series | W2F | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 0.022µF | |
| Tolerance | -20%, +50% | |
| Voltage - Rated | 50V | |
| Current | 300mA | |
| DC Resistance (DCR) (Max) | 600 mOhm | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Insertion Loss | - | |
| Temperature Coefficient | X7R | |
| Ratings | AEC-Q200 | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | |
| Height (Max) | 0.045" (1.14mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | W2F15C2238AT1A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
W2F15C2238AT1A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of AVX Corporation all series components. The condition of W2F15C2238AT1A is new and unused, you can buy W2F15C2238AT1A AVX Corporation with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for W2F15C2238AT1A.
| TR3B226M020C0600 | 22µF Molded Tantalum Capacitors 20V 1411 (3528 Metric) 600 mOhm 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | TR3B226M020C0600.pdf | |
| PM125SH-221M | 220µH Shielded Wirewound Inductor 800mA 400 mOhm Max Nonstandard | PM125SH-221M.pdf | |
| LAE3-35EA-6LFTN256E | IC FPGA 133 I/O 256FTBGA | LAE3-35EA-6LFTN256E.pdf | |
| MCF52277CVM160J | Coldfire V2 MCF5227x Microcontroller IC 32-Bit 166.67MHz ROMless 196-MAPBGA (15x15) | MCF52277CVM160J.pdf | |
| CXA1304-0000-000C0UB250F | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA1304 White, Cool Square | CXA1304-0000-000C0UB250F.pdf | |
| VI-J0X-MZ-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W | VI-J0X-MZ-B1.pdf | |
| VE-B6Z-MX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W | VE-B6Z-MX-F4.pdf | |
| VI-B4R-MV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W | VI-B4R-MV-F4.pdf | |
| ASM25DTAS | CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD | ASM25DTAS.pdf | |
| 2380-5181-TB | 80 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 2380-5181-TB.pdf | |
| 78208-415HLF | 15 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 78208-415HLF.pdf | |
| 86837-422HLF | 22 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 86837-422HLF.pdf | |
| 0395372322 | 22 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 0395372322.pdf | |
| ERJ-A1BJ2R4U | RES SMD 2.4 OHM 1.33W 2512 WIDE | ERJ-A1BJ2R4U.pdf |