| Manufacturer Part Number: | VS-26MB100A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Bridge Rectifiers |
| Available Quantity: | 9039 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RECTIFIER BRIDGE 1000V 25A D-34A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VS-26MB100A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VS-26MB100A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | D-34 Outline Dimensions | |
| Online Catalog | QC Terminal Bridge Rectifiers | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Bridge Rectifiers | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | - | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Diode Type | Single Phase | |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1000V | |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 25A | |
| Mounting Type | QC Terminal | |
| Package / Case | 4-Square, D-34 | |
| Supplier Device Package | D-34 | |
| Standard Package | 20 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VS-26MB100A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VS-26MB100A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of VS-26MB100A is new and unused, you can buy VS-26MB100A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VS-26MB100A.
| B41252A4339M | 33000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252A4339M.pdf | |
| GSM18DRXI | CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD | GSM18DRXI.pdf | |
| SIT8008BI-11-18S-50.000000D | OSC XO 1.8V 50MHZ ST | SIT8008BI-11-18S-50.000000D.pdf | |
| 501GAJ-ACAG | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 6.5mA Enable/Disable | 501GAJ-ACAG.pdf | |
| LD6836TD/18H,125 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 300mA 5-TSOP | LD6836TD/18H,125.pdf | |
| VE-2W2-EW | CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W | VE-2W2-EW.pdf | |
| ERJ-8GEYJ754V | RES SMD 750K OHM 5% 1/4W 1206 | ERJ-8GEYJ754V.pdf | |
| HMC65DRXI-S734 | CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD | HMC65DRXI-S734.pdf | |
| 97-3106A18-10P-417-621 | AB 4C 4#12 PIN PLUG | 97-3106A18-10P-417-621.pdf | |
| 980-0000-411 | CAR 07 36 O/R | 980-0000-411.pdf | |
| 4-1105301-1 | HVT-C-BU.AG.2,5 QMM | 4-1105301-1.pdf | |
| 9T04021A6192CBHF3 | RES SMD 61.9K OHM 1/16W 0402 | 9T04021A6192CBHF3.pdf | |
| ERA-V27J122V | RES TEMP SENS 1.2K OHM 5% 1/16W | ERA-V27J122V.pdf |