| Manufacturer Part Number: | VF-S320-09A |
|---|---|
| Manufacturer: | CUI Inc. |
| Product Category: | AC DC Converters |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | AC/DC CONVERTER 9V 320W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | VF-S320-09A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-VF-S320-09A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Product Training Modules | Power Factor Correction in Ac-Dc Power Supplies | |
| RoHS Information | VF-S320-xxA Series Cert of Compliance | |
| 3D Model | VF-S320-09A | |
| Category | Power Supplies - External/Internal (Off-Board) | |
| Family | AC DC Converters | |
| Manufacturer | CUI Inc. | |
| Series | VF-S320 | |
| Part Status | Active | |
| Type | Open Frame | |
| Number of Outputs | 1 | |
| Voltage - Input | 90 ~ 132 VAC, 180 ~ 264 VAC | |
| Voltage - Output 1 | 9V | |
| Voltage - Output 2 | - | |
| Voltage - Output 3 | - | |
| Voltage - Output 4 | - | |
| Current - Output (Max) | 32A | |
| Power (Watts) | 320W | |
| Applications | ITE (Commercial) | |
| Voltage - Isolation | 3kV (3000V) | |
| Efficiency | 83% | |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (With Derating) | |
| Features | Adjustable Output, PFC, Universal Input | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Size / Dimension | 6.00" L x 4.00" W x 1.50" H (152.4mm x 101.6mm x 38.1mm) | |
| Minimum Load Required | - | |
| Approvals | CB, CE, cURus, TUVgs | |
| Power (Watts) - Max | 320W | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | VF-S320-09A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
VF-S320-09A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of CUI Inc. all series components. The condition of VF-S320-09A is new and unused, you can buy VF-S320-09A CUI Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for VF-S320-09A.
| M39003/01-8361/TR | 0.33µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 100V Axial 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) | M39003/01-8361/TR.pdf | |
| AD9958BCPZ-REEL7 | Direct Digital Synthesis IC 10 b 500MHz 32 b Tuning 56-LFCSP-VQ (8x8) | AD9958BCPZ-REEL7.pdf | |
| XPEBBL-L1-R250-00203 | LED Lighting Color XLamp® XP-E2 Blue 2-SMD, No Lead | XPEBBL-L1-R250-00203.pdf | |
| RT0805FRE0740R2L | RES SMD 40.2 OHM 1% 1/8W 0805 | RT0805FRE0740R2L.pdf | |
| KPSE06J14-15PW | 15 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | KPSE06J14-15PW.pdf | |
| JT01RE12-22S-SR-LC | JT 22C 22#22M SKT RECP | JT01RE12-22S-SR-LC.pdf | |
| MS3475W18-11A | 11 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | MS3475W18-11A.pdf | |
| FH12-22S-0.5SV(55) | 22 Position FFC, FPC Connector Contacts, Vertical, 1 Sided 0.020" (0.50mm) Surface Mount | FH12-22S-0.5SV(55).pdf | |
| MRS25000C6341FRP00 | RES 6.34K OHM 0.6W 1% AXIAL | MRS25000C6341FRP00.pdf | |
| RN55C2373BR36 | RES 237K OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55C2373BR36.pdf | |
| RNC55H1050FSRE6 | RES 105 OHM 1/8W 1% AXIAL | RNC55H1050FSRE6.pdf |