| Manufacturer Part Number: | TXS2SS-LT-6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Signal Relays, Up to 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TXS RELAY 2 FORM C 6V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TXS2SS-LT-6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TXS2SS-LT-6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Relays | |
| Family | Signal Relays, Up to 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 40 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TXS2SS-LT-6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TXS2SS-LT-6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of TXS2SS-LT-6V is new and unused, you can buy TXS2SS-LT-6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TXS2SS-LT-6V.
| MAL205723331E3 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 440 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205723331E3.pdf | |
| TAP685M016BRS | 6.8µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 16V Radial 4 Ohm 0.197" Dia (5.00mm) | TAP685M016BRS.pdf | |
| DF04S/77 | RECTIFIER BRIDGE 1AMP 400V DFS | DF04S/77.pdf | |
| R5F101JDAFA#X0 | RL78 RL78/G13 Microcontroller IC 16-Bit 32MHz 48KB (48K x 8) FLASH 52-LQFP (10x10) | R5F101JDAFA#X0.pdf | |
| OPA861ID | Transconductance Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | OPA861ID.pdf | |
| TLV320AIC12EVM | TLV320AIC12 - Audio, CODEC Evaluation Board | TLV320AIC12EVM.pdf | |
| BQ51013EVM-725 | BQ51013 bqTESLA™ Series Power Management, Wireless Power Supply Evaluation Board | BQ51013EVM-725.pdf | |
| D24125PG | RELAY SSR 24-280 V | D24125PG.pdf | |
| AIB30P20-4PC | GT 4C 4#12 PIN RECP WALL | AIB30P20-4PC.pdf | |
| CTV06RW-9-98BB | CTV 3C 3#20 SKT PLUG | CTV06RW-9-98BB.pdf | |
| FFY.00.250.NTAC52Z | NIM-CAMAC CD/N 549 Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Solder | FFY.00.250.NTAC52Z.pdf | |
| 950520-5002-AR | 20 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | 950520-5002-AR.pdf | |
| 1-967281-1 | 42 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.197" (5.00mm) | 1-967281-1.pdf |