| Manufacturer Part Number: | TXS2SS-LT-4.5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Signal Relays, Up to 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TXS RELAY 2 FORM C 4.5V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TXS2SS-LT-4.5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TXS2SS-LT-4.5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Relays | |
| Family | Signal Relays, Up to 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 40 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TXS2SS-LT-4.5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TXS2SS-LT-4.5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of TXS2SS-LT-4.5V is new and unused, you can buy TXS2SS-LT-4.5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TXS2SS-LT-4.5V.
| ESC26DRTN-S734 | CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD | ESC26DRTN-S734.pdf | |
| 501GBD-ABAG | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 6.5mA Enable/Disable | 501GBD-ABAG.pdf | |
| MAX5250AEPP | 10 Bit Digital to Analog Converter 4 20-PDIP | MAX5250AEPP.pdf | |
| MC74ACT157NG | Multiplexer 4 x 2:1 16-DIP | MC74ACT157NG.pdf | |
| PQ12RD21 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 2A TO-220-4 | PQ12RD21.pdf | |
| VI-B0X-EX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W | VI-B0X-EX-F3.pdf | |
| VI-BWZ-CY-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W | VI-BWZ-CY-B1.pdf | |
| D38999/24MB5JE-LC | CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT | D38999/24MB5JE-LC.pdf | |
| 316-87-133-41-003101 | 33 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 316-87-133-41-003101.pdf | |
| 310-87-153-01-666101 | 53 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 310-87-153-01-666101.pdf | |
| 63155-1 | Terminal Magnetic Connector 500 20-22 AWG Tab | 63155-1.pdf | |
| RT2010DKE07576KL | RES SMD 576K OHM 0.5% 1/2W 2010 | RT2010DKE07576KL.pdf |