| Manufacturer Part Number: | TXS2SS-LT-3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Signal Relays, Up to 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TXS RELAY 2 FORM C 3V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TXS2SS-LT-3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TXS2SS-LT-3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Relays | |
| Family | Signal Relays, Up to 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 40 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TXS2SS-LT-3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TXS2SS-LT-3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of TXS2SS-LT-3V is new and unused, you can buy TXS2SS-LT-3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TXS2SS-LT-3V.
| THJA334K035RJN | 0.33µF Molded Tantalum Capacitors 35V 1206 (3216 Metric) 15 Ohm 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | THJA334K035RJN.pdf | |
| GMC15DRYI-S93 | CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD | GMC15DRYI-S93.pdf | |
| 787616-4 | USB - A Receptacle Connector 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal | 787616-4.pdf | |
| AT-41511-TR1 | RF Transistor NPN 12V 50mA 225mW Surface Mount SOT-143 | AT-41511-TR1.pdf | |
| 1330-18H | 820nH Unshielded Inductor 420mA 850 mOhm Max 2-SMD | 1330-18H.pdf | |
| VE-J34-IW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W | VE-J34-IW-F3.pdf | |
| 2-1423161-8 | RELAY TIME DELAY | 2-1423161-8.pdf | |
| RC2512JK-075M6L | RES SMD 5.6M OHM 5% 1W 2512 | RC2512JK-075M6L.pdf | |
| CA3106E20-19SB06 | 3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3106E20-19SB06.pdf | |
| CRCW20102R43FKEFHP | RES SMD 2.43 OHM 1% 1W 2010 | CRCW20102R43FKEFHP.pdf | |
| CRCW0805750KFKTA | RES SMD 750K OHM 1% 1/8W 0805 | CRCW0805750KFKTA.pdf | |
| CMF502K8700FKR6 | RES 2.87K OHM 1/4W 1% AXIAL | CMF502K8700FKR6.pdf |