| Manufacturer Part Number: | TXS2SA-LT-6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Signal Relays, Up to 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TXS RELAY 2 FORM C 6V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TXS2SA-LT-6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TXS2SA-LT-6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | Relay Technical Info Standards Chart How to Read Date Codes | |
| Category | Relays | |
| Family | Signal Relays, Up to 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 40 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TXS2SA-LT-6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TXS2SA-LT-6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of TXS2SA-LT-6V is new and unused, you can buy TXS2SA-LT-6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TXS2SA-LT-6V.
| B43504D2827M60 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504D2827M60.pdf | |
| CKCL22C0G1H101K085AA | 100pF Isolated Capacitor 2 Array 50V C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CKCL22C0G1H101K085AA.pdf | |
| 72390-0011 | 5 X 6 COVERS | 72390-0011.pdf | |
| ECC18DCBN-S371 | CONN EDGECARD 36POS .100" | ECC18DCBN-S371.pdf | |
| 5300-44 | 3.9mH Unshielded Wirewound Inductor 77mA 34 Ohm Max Axial | 5300-44.pdf | |
| Z86E8316PSG | Z8 Z8® Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 4KB (4K x 8) OTP | Z86E8316PSG.pdf | |
| LTC3864IMSE#TRPBF | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 12-MSOP-EP | LTC3864IMSE#TRPBF.pdf | |
| LP2950ACN-L-3-3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 100mA TO-92-3 | LP2950ACN-L-3-3.pdf | |
| XPLAWT-02-0000-000BV30F4 | LED Lighting XLamp® XP-L White, Neutral 4750K 2.95V 1.05A 125° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPLAWT-02-0000-000BV30F4.pdf | |
| VI-23H-EV-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W | VI-23H-EV-F1.pdf | |
| DTS26F11-2JE | 2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | DTS26F11-2JE.pdf | |
| T 3302 600 | Circular Connector | T 3302 600.pdf | |
| KPT08F18-32P | 32 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | KPT08F18-32P.pdf | |
| 1722991204 | 4 Positions Header, Shrouded Connector 0.138" (3.50mm) Through Hole Gold | 1722991204.pdf | |
| 416-87-252-41-008101 | 52 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 416-87-252-41-008101.pdf |