| Manufacturer Part Number: | TXS2SA-LT-3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Signal Relays, Up to 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TXS RELAY 2 FORM C 3V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TXS2SA-LT-3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TXS2SA-LT-3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | Relay Technical Info Standards Chart How to Read Date Codes | |
| Category | Relays | |
| Family | Signal Relays, Up to 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 40 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TXS2SA-LT-3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TXS2SA-LT-3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of TXS2SA-LT-3V is new and unused, you can buy TXS2SA-LT-3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TXS2SA-LT-3V.
| B43508A9477M60 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 260 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9477M60.pdf | |
| 7V-27.000MAHE-T | 27MHz ±30ppm Crystal 12pF 60 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 7V-27.000MAHE-T.pdf | |
| MAX134CMH+T | ADC 3.75 Digit 20 44-MQFP (10x10) | MAX134CMH+T.pdf | |
| AFS600-2FGG484I | IC FPGA 172 I/O 484FBGA | AFS600-2FGG484I.pdf | |
| LTC2907CTS8#TRPBF | Supervisor Open Drain or Open Collector 2 Channel TSOT-23-8 | LTC2907CTS8#TRPBF.pdf | |
| LTP-1557AKR | Dot Matrix Display Module 5 x 7 Common Anode Row, Common Cathode Column Red 2V 0.90" L x 1.25" W x 0.32" H (22.65mm x 31.79mm x 8.00mm) | LTP-1557AKR.pdf | |
| 3314G-1-203E | 20k Ohm 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment | 3314G-1-203E.pdf | |
| ESR18EZPF4422 | RES SMD 44.2K OHM 1% 1/3W 1206 | ESR18EZPF4422.pdf | |
| 4303.0063 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Snap-In | 4303.0063.pdf | |
| TSW-120-22-F-D-RA-020 | 40 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | TSW-120-22-F-D-RA-020.pdf | |
| 90136-2210 | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 90136-2210.pdf | |
| 1956221 | 5 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 1956221.pdf | |
| OSTTV053150 | 5 Position Wire to Board Terminal Block Angled 0.150" (3.81mm) Through Hole | OSTTV053150.pdf |