| Manufacturer Part Number: | TXS2SA-LT-1.5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Signal Relays, Up to 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TXS RELAY 2 FORM C 1.5V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TXS2SA-LT-1.5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TXS2SA-LT-1.5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | Relay Technical Info Standards Chart How to Read Date Codes | |
| Category | Relays | |
| Family | Signal Relays, Up to 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 40 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TXS2SA-LT-1.5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TXS2SA-LT-1.5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of TXS2SA-LT-1.5V is new and unused, you can buy TXS2SA-LT-1.5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TXS2SA-LT-1.5V.
| BK/FNQ-R-1/2 | FUSE CARTRIDGE 500MA 600VAC 5AG | BK/FNQ-R-1/2.pdf | |
| SIT3809AI-G-28SE | 80MHz ~ 220MHz LVCMOS, LVTTL MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 2.8V 36mA Standby | SIT3809AI-G-28SE.pdf | |
| J109_D74Z | JFET N-Channel 25V 40mA @ 15V 625mW Through Hole TO-92-3 | J109_D74Z.pdf | |
| SC104B-560 | 56µH Unshielded Inductor 1.55A 220 mOhm Max Nonstandard | SC104B-560.pdf | |
| CDRH4D14HPNP-100MC | 10µH Shielded Inductor 750mA 280 mOhm Max Nonstandard | CDRH4D14HPNP-100MC.pdf | |
| 5989220107F | Orange-Red 625nm LED Indication - Discrete 2V 1206 (3216 Metric) | 5989220107F.pdf | |
| VI-BWJ-EX-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W | VI-BWJ-EX-F2.pdf | |
| VE-27Z-IY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W | VE-27Z-IY-F4.pdf | |
| ABC50DTMN-S664 | CONN EDGECARD 100POS .100" | ABC50DTMN-S664.pdf | |
| D38999/20FF32HE | 32 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/20FF32HE.pdf | |
| 794758-1 | SEAL SNGL CAVITY WIRE MINI UMNL | 794758-1.pdf | |
| 430700-02-0 | 2 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 430700-02-0.pdf | |
| 1580910000 | 7 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1580910000.pdf | |
| 9T12062A2552BAHFT | RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/8W 1206 | 9T12062A2552BAHFT.pdf |