| Manufacturer Part Number: | TXS2-LT-6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Signal Relays, Up to 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TXS RELAY 2 FORM C 6V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TXS2-LT-6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TXS2-LT-6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | Relay Technical Info Standards Chart How to Read Date Codes | |
| Category | Relays | |
| Family | Signal Relays, Up to 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 40 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TXS2-LT-6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TXS2-LT-6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of TXS2-LT-6V is new and unused, you can buy TXS2-LT-6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TXS2-LT-6V.
| BFC241944302 | 4300pF Film Capacitor 125V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm) | BFC241944302.pdf | |
| 03460877Z | FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT | 03460877Z.pdf | |
| RCM40DRMN | CONN EDGECARD 80POS .156 WW | RCM40DRMN.pdf | |
| 520M05CA16M3677 | 16.367667MHz Clipped Sine Wave VCTCXO Oscillator Surface Mount 1.8V 2mA | 520M05CA16M3677.pdf | |
| 511HAB-CBAG | 170MHz ~ 250MHz HCSL XO (Standard) Programmable Oscillator Surface Mount 2.5V 44mA Enable/Disable | 511HAB-CBAG.pdf | |
| VS-EBU15006HF4 | Diode Standard 600V 150A Through Hole PowerTab® | VS-EBU15006HF4.pdf | |
| MX881RTR | LED Driver IC 1 Output DC DC Regulator Flyback, Step-Up (Boost) 100mA 16-DFN (5x3) | MX881RTR.pdf | |
| MIC5524-3.0YMT-TZ | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 500mA 4-TDFN (1x1) | MIC5524-3.0YMT-TZ.pdf | |
| MCR25JZHF7681 | RES SMD 7.68K OHM 1% 1/4W 1210 | MCR25JZHF7681.pdf | |
| MS27656T9B98PL | 3 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange | MS27656T9B98PL.pdf | |
| AXK750347GA | 50 Position Connector Socket, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | AXK750347GA.pdf | |
| 151-10-648-00-009000 | 48 Position DIP, DIL - Header Connector Post, Extended Gold | 151-10-648-00-009000.pdf |