| Manufacturer Part Number: | TXS2-LT-24V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Signal Relays, Up to 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TXS RELAY 2 FORM C 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TXS2-LT-24V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TXS2-LT-24V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | Relay Technical Info Standards Chart How to Read Date Codes | |
| Category | Relays | |
| Family | Signal Relays, Up to 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 40 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TXS2-LT-24V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TXS2-LT-24V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of TXS2-LT-24V is new and unused, you can buy TXS2-LT-24V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TXS2-LT-24V.
| DPFF12D68J-F | 6800pF Film Capacitor 475V 1200V (1.2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.299" L x 0.551" W (33.00mm x 14.00mm) | DPFF12D68J-F.pdf | |
| EBC12DTKI | CONN EDGECARD 24POS .100" | EBC12DTKI.pdf | |
| 1-1393800-2 | General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 12VAC Coil Socketable | 1-1393800-2.pdf | |
| AQW280SZ | Solid State Relay DPST (2 Form A) 8-SOP (0.173", 4.40mm) | AQW280SZ.pdf | |
| DP4RSB60E40B8 | Solid State Contactor SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | DP4RSB60E40B8.pdf | |
| RER65F1R05RC02 | RES CHAS MNT 1.05 OHM 1% 10W | RER65F1R05RC02.pdf | |
| TRR03EZPF4701 | RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0603 | TRR03EZPF4701.pdf | |
| ERJ-B2AJ273V | RES SMD 27K OHM 3/4W 1206 WIDE | ERJ-B2AJ273V.pdf | |
| RBM44DRES | CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET | RBM44DRES.pdf | |
| T110WBL96 | 96 Pair Modular Wiring Block Connector Legs 110 Punch Down | T110WBL96.pdf | |
| PTC26DBEN | 52 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | PTC26DBEN.pdf | |
| 426-83-252-41-001101 | 52 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 426-83-252-41-001101.pdf | |
| AA2512FK-076R8L | RES SMD 6.8 OHM 1% 1W 2512 | AA2512FK-076R8L.pdf | |
| MCU08050D8069BP100 | RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 | MCU08050D8069BP100.pdf |