| Manufacturer Part Number: | TXS2-LT-12V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Signal Relays, Up to 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TXS RELAY 2 FORM C 12V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TXS2-LT-12V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TXS2-LT-12V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | Relay Technical Info Standards Chart How to Read Date Codes | |
| Category | Relays | |
| Family | Signal Relays, Up to 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 40 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TXS2-LT-12V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TXS2-LT-12V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of TXS2-LT-12V is new and unused, you can buy TXS2-LT-12V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TXS2-LT-12V.
| IELTK1-1REC4-52-10.0-01-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A | IELTK1-1REC4-52-10.0-01-V.pdf | |
| ER3R-30N3PR | SWITCH COMP HANDLE RED/YELLOW | ER3R-30N3PR.pdf | |
| BK0603TM241-T | 240 Ohm Impedance Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) Surface Mount 300mA 1 Lines 380 mOhm Max DCR -55°C ~ 125°C | BK0603TM241-T.pdf | |
| IHLM2525CZER4R7M07 | 4.7µH Shielded Inductor 5.5A 37.11 mOhm Nonstandard | IHLM2525CZER4R7M07.pdf | |
| MB88153APNF-G-101-JNERE1 | IC CLOCK GENERATOR EMI 8SOIC | MB88153APNF-G-101-JNERE1.pdf | |
| CY7C1069AV33-1XW14 | IC MEMORY 1GB FLASH 3.0V 56TSOP | CY7C1069AV33-1XW14.pdf | |
| LD6806TD/18H,125 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 200mA 5-TSOP | LD6806TD/18H,125.pdf | |
| 7012AKLX | RELAY TIME DELAY | 7012AKLX.pdf | |
| LJT00RE25-24S-014 | LJT 24C 12#16 12#12 SKT RECP | LJT00RE25-24S-014.pdf | |
| ACS06E24-28P-003 | AC 24C 24#16 PIN PLUG | ACS06E24-28P-003.pdf | |
| CIR06LCFGG-18-12P-F80 | 6 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | CIR06LCFGG-18-12P-F80.pdf | |
| GTC06A-16-10SLC | 3 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) | GTC06A-16-10SLC.pdf | |
| 284628-4 | TERM BLCK ADH LABEL 3.81MM 31-40 | 284628-4.pdf | |
| RG3216P-2612-D-T5 | RES SMD 26.1K OHM 0.5% 1/4W 1206 | RG3216P-2612-D-T5.pdf | |
| CRCW12063R00FKTA | RES SMD 3 OHM 1% 1/4W 1206 | CRCW12063R00FKTA.pdf |