| Manufacturer Part Number: | TS-709-15K |
|---|---|
| Manufacturer: | Schurter Inc. |
| Product Category: | Circuit Breakers |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TS-709-15K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TS-709-15K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Manufacturer | Schurter Inc. | |
| Series | TS | |
| Part Status | Active | |
| Breaker Type | Thermal | |
| Current Rating | 15A | |
| Voltage Rating - AC | 250V | |
| Voltage Rating - DC | 50V | |
| Number of Poles | 1 | |
| Actuator Type | Push to Reset | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Panel Mount | |
| Standard Package | 200 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TS-709-15K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TS-709-15K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Schurter Inc. all series components. The condition of TS-709-15K is new and unused, you can buy TS-709-15K Schurter Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TS-709-15K.
| UHW1K471MHD | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW1K471MHD.pdf | |
| MALREKE00AA210F00K | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 15.92 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA210F00K.pdf | |
| 02013J0R6PBSTR | 0.60pF Thin Film Capacitor 25V 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm) | 02013J0R6PBSTR.pdf | |
| MMD23-0341R1 | CONN RACK/PANEL 34POS 5A | MMD23-0341R1.pdf | |
| ECC13DTKN | CONN EDGECARD 26POS .100" | ECC13DTKN.pdf | |
| 74437349068 | 6.8µH Shielded Wirewound Inductor 3.5A 51.5 mOhm Max Nonstandard | 74437349068.pdf | |
| CTSLV310TG | Clock Fanout Buffer (Distribution), Divider, Multiplexer, Translator IC 1.6GHz 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) | CTSLV310TG.pdf | |
| SN74LVC2G126YEPR | Buffer, Non-Inverting 2 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 8-DSBGA, 8-WCSP (1.9x0.9) | SN74LVC2G126YEPR.pdf | |
| MX6AWT-H1-0000-000CA3 | LED Lighting XLamp® MX-6 White, Neutral 4300K 3.3V 300mA 120° 2-SMD, Gull Wing, Exposed Pad | MX6AWT-H1-0000-000CA3.pdf | |
| TNPU06031K00AZEN00 | RES SMD 1K OHM 0.05% 1/10W 0603 | TNPU06031K00AZEN00.pdf | |
| RT1206FRE0731K6L | RES SMD 31.6K OHM 1% 1/4W 1206 | RT1206FRE0731K6L.pdf | |
| AMM12DRKF | CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD | AMM12DRKF.pdf | |
| CIR020R-16S-4S-F80 | 2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CIR020R-16S-4S-F80.pdf | |
| XF2U-0415-3A | 4 Position FPC Connector Contacts, Top and Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle | XF2U-0415-3A.pdf | |
| PX0580/PC/7/LC | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C14 Panel Mount, Flange; Through Hole, Right Angle | PX0580/PC/7/LC.pdf |