| Manufacturer Part Number: | TQ2H-L2-3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Signal Relays, Up to 2 Amps |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | TQ RELAY 2 FORM C 3V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | TQ2H-L2-3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-TQ2H-L2-3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Other Related Documents | Relay Technical Info Standards Chart How to Read Date Codes | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Relays | |
| Family | Signal Relays, Up to 2 Amps | |
| Manufacturer | Panasonic Electric Works | |
| Series | * | |
| Part Status | Active | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | TQ2H-L2-3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
TQ2H-L2-3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of TQ2H-L2-3V is new and unused, you can buy TQ2H-L2-3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for TQ2H-L2-3V.
| VJ0603D9R1CXXAJ | 9.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D9R1CXXAJ.pdf | |
| CDR34BX154AKZSAT | 0.15µF 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | CDR34BX154AKZSAT.pdf | |
| 74HC4052D-Q100,118 | 2 Circuit IC Switch 4:1 150 Ohm 16-SO | 74HC4052D-Q100,118.pdf | |
| SSR-50-W30M-R21-F2701 | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module SSR-50 Starboard | SSR-50-W30M-R21-F2701.pdf | |
| VE-J1F-EX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W | VE-J1F-EX-B1.pdf | |
| VI-BW2-CW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W | VI-BW2-CW-F4.pdf | |
| CENB1060A4844F01 | 48V 60W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input | CENB1060A4844F01.pdf | |
| PLA134 | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 6-DIP (0.300", 7.62mm) | PLA134.pdf | |
| KTR18EZPF8452 | RES SMD 84.5K OHM 1% 1/4W 1206 | KTR18EZPF8452.pdf | |
| AA1206JR-0756RL | RES SMD 56 OHM 5% 1/4W 1206 | AA1206JR-0756RL.pdf | |
| 87180-566 | Jack Modular Connector 6p6c (RJ11, RJ12, RJ14, RJ25) 90° Angle (Right) Unshielded | 87180-566.pdf | |
| RC14KB3K90 | RES 3.9K OHM 1/4W 10% AXIAL | RC14KB3K90.pdf |