| Manufacturer Part Number: | SS8P3CHM3/87A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 4A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS8P3CHM3/87A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS8P3CHM3/87A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | DD-005-2015-Rev-0 26/Jan2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not Available | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 4A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580mV @ 4A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 300µA @ 30V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 6,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS8P3CHM3/87A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS8P3CHM3/87A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS8P3CHM3/87A is new and unused, you can buy SS8P3CHM3/87A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS8P3CHM3/87A.
| 0402YG103ZAT2A | 10000pF 16V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | 0402YG103ZAT2A.pdf | |
| UP050SL390J-NAC | 39pF 50V Ceramic Capacitor SL Axial 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm) | UP050SL390J-NAC.pdf | |
| 0TLS070.T | FUSE CRTRDGE 70A 170VDC NON STD | 0TLS070.T.pdf | |
| 0HEV050.SXBD2Y | FUSE HEV LC 250VAC 50A PLUG IN | 0HEV050.SXBD2Y.pdf | |
| 0070.1711.A2 | VARISTOR 27V 250A DISC 5MM | 0070.1711.A2.pdf | |
| BKAD3-A713-400-F0 | Receptacle - Shell Connector Arinc 150/150/13W2/150/150/100 | BKAD3-A713-400-F0.pdf | |
| M4A5-128/64-55YC | IC CPLD 128MC 5.5NS 100QFP | M4A5-128/64-55YC.pdf | |
| CD74HC4052NSRG4 | 2 Circuit IC Switch 4:1 130 Ohm 16-SO | CD74HC4052NSRG4.pdf | |
| HLMP-CE15-WZQDD | Cyan 505nm LED Indication - Discrete 3.2V Radial | HLMP-CE15-WZQDD.pdf | |
| ABC61DRMI | CONN EDGECARD 122POS .100" | ABC61DRMI.pdf | |
| ACA3106E20-7PWBF80A176 | ACB 8C 8#16 PIN PLUG | ACA3106E20-7PWBF80A176.pdf | |
| C48-16R12-3S-402 | 26500 3C 3#16 S BY PLUG WC | C48-16R12-3S-402.pdf | |
| 929836-04-25-RK | 50 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 929836-04-25-RK.pdf | |
| LVC25JR200EV | RES SMD 0.2 OHM 5% 1W 2512 | LVC25JR200EV.pdf | |
| CW02B400R0JS70 | RES 400 OHM 3.75W 5% AXIAL | CW02B400R0JS70.pdf |