| Manufacturer Part Number: | SS8P3CHM3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 4A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS8P3CHM3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS8P3CHM3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Other | DD-005-2015-Rev-0 26/Jan2015 | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Not Available | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 4A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 580mV @ 4A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 300µA @ 30V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS8P3CHM3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS8P3CHM3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS8P3CHM3/86A is new and unused, you can buy SS8P3CHM3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS8P3CHM3/86A.
| B43540A9277M60 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 240 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9277M60.pdf | |
| 06032C471JAZ2A | 470pF 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | 06032C471JAZ2A.pdf | |
| CR15-52-16.0A-36040-4-V | CIR BRKR MAG-HYDR 16A ROCKER | CR15-52-16.0A-36040-4-V.pdf | |
| FX0460 | FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT | FX0460.pdf | |
| MXSMCG18AE3 | TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO215AB | MXSMCG18AE3.pdf | |
| TMS320F28052PNQ | C28x C2000™ C28x Piccolo™ Microcontroller IC 32-Bit 60MHz 64KB (32K x 16) FLASH 80-LQFP (12x12) | TMS320F28052PNQ.pdf | |
| FODM121AR2 | Optoisolator Transistor Output 3750Vrms 1 Channel 4-SMD | FODM121AR2.pdf | |
| XHP70A-0L-02-0D0HM227G | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module XHP70A White, Warm Linear Light Strip | XHP70A-0L-02-0D0HM227G.pdf | |
| 97-3106A20-18S | AB 9C 3#12 6#16 SKT PLUG | 97-3106A20-18S.pdf | |
| 09154009908 | CONN HAN X-TEC 23 PANEL FEED THR | 09154009908.pdf | |
| TV06RL-21-39HN-LC | TV 39C 37#20 2#16 PIN PLUG | TV06RL-21-39HN-LC.pdf | |
| 91615-313ANLF | 26 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connector Gold 0.100" (2.54mm) Surface Mount | 91615-313ANLF.pdf | |
| 800-80-019-20-004101 | 19 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 800-80-019-20-004101.pdf | |
| T37061-26-0 | 26 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | T37061-26-0.pdf |