| Manufacturer Part Number: | SS10P3CL-M3/86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Rectifiers - Arrays |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 30V 5A Surface Mount TO-277, 3-PowerDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SS10P3CL-M3/86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SS10P3CL-M3/86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Rectifiers - Arrays | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Diode Type | Schottky | |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V | |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode) | 5A | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 520mV @ 5A | |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | |
| Reverse Recovery Time (trr) | - | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 850µA @ 30V | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN | |
| Supplier Device Package | TO-277A (SMPC) | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SS10P3CL-M3/86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SS10P3CL-M3/86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SS10P3CL-M3/86A is new and unused, you can buy SS10P3CL-M3/86A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SS10P3CL-M3/86A.
| ELXV500ELL101MJ16S | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can | ELXV500ELL101MJ16S.pdf | |
| MXPLAD6.5KP120AE3 | TVS DIODE 120VWM 193VC PLAD | MXPLAD6.5KP120AE3.pdf | |
| ECC18DCMT-S288 | CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND | ECC18DCMT-S288.pdf | |
| MC10H101FNR2G | NOR/OR Gate Configurable 4 Circuit 8 Input (2, 2, 2, 2) Input 20-PLCC (9x9) | MC10H101FNR2G.pdf | |
| MLBAWT-A1-R250-000WA6 | LED Lighting XLamp® ML-B White, Warm 3500K 3.3V 80mA 120° 4-SMD, J-Lead Exposed Pad | MLBAWT-A1-R250-000WA6.pdf | |
| D38999/24FG11SN | 11 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | D38999/24FG11SN.pdf | |
| KPSE00E24-61PYDZ | 61 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | KPSE00E24-61PYDZ.pdf | |
| MS27468T25F29S-LC | 29 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | MS27468T25F29S-LC.pdf | |
| 1-331368-2 | Socket Contact Coax Gold Crimp BNC | 1-331368-2.pdf | |
| 1289290000 | 10 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1289290000.pdf | |
| YC358LJK-0733KL | RES ARRAY 8 RES 33K OHM 2512 | YC358LJK-0733KL.pdf | |
| RN65D1301FRE6 | RES 1.3K OHM 1/2W 1% AXIAL | RN65D1301FRE6.pdf |