| Manufacturer Part Number: | SMPZ3934B-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 24V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3934B-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3934B-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 24V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 19 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 18.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3934B-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3934B-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3934B-M3/84A is new and unused, you can buy SMPZ3934B-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3934B-M3/84A.
| TLE2021ACDR | General Purpose Amplifier 1 Circuit 8-SOIC | TLE2021ACDR.pdf | |
| AD818ARZ | IC VIDEO OPAMP LP 8-SOIC | AD818ARZ.pdf | |
| MIC5504-1.2YMT-T5 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 300mA 4-TDFN (1x1) | MIC5504-1.2YMT-T5.pdf | |
| VI-B3V-CU-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W | VI-B3V-CU-F3.pdf | |
| VE-24X-MW | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W | VE-24X-MW.pdf | |
| RMC60DREI-S734 | CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET | RMC60DREI-S734.pdf | |
| D38999/26MF11JC | 11 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | D38999/26MF11JC.pdf | |
| TV07DZ-17-99JB-LC | TV 23C 21#20 2#16 SKT J/N RECP | TV07DZ-17-99JB-LC.pdf | |
| 20021121-000A0T1LF | 100 Positions Header, Unshrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold | 20021121-000A0T1LF.pdf | |
| 349-10-121-00-560000 | 21 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Gold | 349-10-121-00-560000.pdf | |
| EX09000000J0G | 9 Position Terminal Block Header, Male Pins, Partial Shroud 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole | EX09000000J0G.pdf | |
| CRCW040230R0FKEDHP | RES SMD 30 OHM 1% 1/5W 0402 | CRCW040230R0FKEDHP.pdf | |
| RLR07C8452FSRSL | RES 84.5K OHM 1% 1/4W AXIAL | RLR07C8452FSRSL.pdf |