| Manufacturer Part Number: | SMPZ3932B-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 20V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3932B-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3932B-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 20V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 14 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 15.2V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3932B-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3932B-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3932B-M3/84A is new and unused, you can buy SMPZ3932B-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3932B-M3/84A.
| 338TTA035M | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 90.4 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 338TTA035M.pdf | |
| 06033A471JAT2A | 470pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06033A471JAT2A.pdf | |
| ECQ-E4684KZ | 0.68µF Film Capacitor 400V Polyester, Metallized Radial 1.142" L x 0.453" W (29.00mm x 11.50mm) | ECQ-E4684KZ.pdf | |
| 0761500016 | IMPACT DC 6X16 OPEN SN/PB | 0761500016.pdf | |
| MLG0603P6N2JTD25 | 6.2nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 700 mOhm Max 0201 (0603 Metric) | MLG0603P6N2JTD25.pdf | |
| MIL8532-03L | 1.5µH Unshielded Inductor 5.67A 11 mOhm Max Nonstandard | MIL8532-03L.pdf | |
| DSPIC33EV256GM004-I/ML | dsPIC dsPIC™ 33EV Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 256KB (85.5K x 24) FLASH 44-QFN (8x8) | DSPIC33EV256GM004-I/ML.pdf | |
| M30624MG-EH4FP#AP | M16C/60 M16C™ M16C/60/62M Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM | M30624MG-EH4FP#AP.pdf | |
| INA213AQDCKRQ1 | Current Sense Amplifier 1 Circuit SC-70-6 | INA213AQDCKRQ1.pdf | |
| MS3112E18-11SW | 11 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | MS3112E18-11SW.pdf | |
| CRCW1206324RFKTB | RES SMD 324 OHM 1% 1/4W 1206 | CRCW1206324RFKTB.pdf | |
| CMF60200R00BEEB | RES 200 OHM 1W .1% AXIAL | CMF60200R00BEEB.pdf |