| Manufacturer Part Number: | SMPZ3926B-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 11V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3926B-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3926B-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 11V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 5.5 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 8.4V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3926B-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3926B-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3926B-M3/84A is new and unused, you can buy SMPZ3926B-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3926B-M3/84A.
| AQ125M101JAJBE | 100pF 50V Ceramic Capacitor M 0606 (1616 Metric) 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) | AQ125M101JAJBE.pdf | |
| ESM06DRKH | CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD | ESM06DRKH.pdf | |
| RCC17DRAI | CONN EDGECARD 34POS R/A .100 SLD | RCC17DRAI.pdf | |
| SIT8008AC-13-25E-66.660000D | OSC XO 2.5V 66.66MHZ OE | SIT8008AC-13-25E-66.660000D.pdf | |
| B39162B7725B610 | FILTR SAW 1.57542GHZ LOWLOSS SMD | B39162B7725B610.pdf | |
| 6572603303F | LED Panel Indicator Green Diffused 12V 20mA Round with Domed Top, 16.50mm Wire Leads - 6" (152.40mm) | 6572603303F.pdf | |
| VE-25D-EY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W | VE-25D-EY-F4.pdf | |
| 410-117 | Digilent Boards - Sensor Board | 410-117.pdf | |
| AIT6FC28-21PC | ER 37C 37#16 PIN PLUG | AIT6FC28-21PC.pdf | |
| 18980-7PG-318 | 7 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | 18980-7PG-318.pdf | |
| MS3100A24-10S | 7 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3100A24-10S.pdf | |
| 430712-06-0 | 6 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 430712-06-0.pdf | |
| 0505-0-00-21-00-00-03-0 | PC Pin Terminal Connector Through Hole Gold 0.018" (0.46mm) Dia | 0505-0-00-21-00-00-03-0.pdf |