| Manufacturer Part Number: | SMPZ3924B-M3/84A |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Diodes - Zener - Single |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Zener Diode 9.1V 500mW ±5% Surface Mount DO-220AA (SMP) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMPZ3924B-M3/84A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMPZ3924B-M3/84A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Discrete Semiconductor Products | |
| Family | Diodes - Zener - Single | |
| Manufacturer | Vishay Semiconductor Diodes Division | |
| Series | eSMP® | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 9.1V | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power - Max | 500mW | |
| Impedance (Max) (Zzt) | 4 Ohm | |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 7V | |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.5V @ 200mA | |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | DO-220AA | |
| Supplier Device Package | DO-220AA (SMP) | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMPZ3924B-M3/84A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMPZ3924B-M3/84A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of SMPZ3924B-M3/84A is new and unused, you can buy SMPZ3924B-M3/84A Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMPZ3924B-M3/84A.
| 1812SC222MATME | 2200pF 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | 1812SC222MATME.pdf | |
| IEGF66-1REG4-30747-2-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IEGF66-1REG4-30747-2-V.pdf | |
| MXLLCE8.0AE3 | TVS DIODE 80VWM 129VC CASE1 | MXLLCE8.0AE3.pdf | |
| GCC06DREI | CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET | GCC06DREI.pdf | |
| IRF7466PBF | MOSFET N-CH 30V 11A 8-SOIC | IRF7466PBF.pdf | |
| REF198GRUZ-REEL7 | Series Voltage Reference IC ±0.24% 30mA 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) | REF198GRUZ-REEL7.pdf | |
| PLP5-2-1000 | Light Pipe Single Clear Rigid Round with Flat Top, 5mm Panel Mount, Press Fit, Front | PLP5-2-1000.pdf | |
| ERJ-6ENF1621V | RES SMD 1.62K OHM 1% 1/8W 0805 | ERJ-6ENF1621V.pdf | |
| MS3450W22-14PW | 19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | MS3450W22-14PW.pdf | |
| RSMF2JB180R | RES METAL OX 2W 180 OHM 5% AXL | RSMF2JB180R.pdf | |
| RNF12FTD1R87 | RES 1.87 OHM 1/2W 1% AXIAL | RNF12FTD1R87.pdf | |
| CMF6051K100FKEA | RES 51.1K OHM 1W 1% AXIAL | CMF6051K100FKEA.pdf | |
| CMF603K9000GKR664 | RES 3.9K OHM 1W 2% AXIAL | CMF603K9000GKR664.pdf | |
| H8866KDZA | RES 866K OHM 1/4W 0.5% AXIAL | H8866KDZA.pdf |