| Manufacturer Part Number: | SMLZ13BDTT86A |
|---|---|
| Manufacturer: | Rohm Semiconductor |
| Product Category: | LED Indication - Discrete |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | Blue 470nm LED Indication - Discrete 3.2V 2-PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | SMLZ13BDTT86A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-SMLZ13BDTT86A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | Multiple Devices 24/Feb/2015 | |
| Category | Optoelectronics | |
| Family | LED Indication - Discrete | |
| Manufacturer | Rohm Semiconductor | |
| Series | SML-Z1 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Color | Blue | |
| Lens Color | Colorless | |
| Lens Transparency | Clear | |
| Millicandela Rating | 280mcd | |
| Lens Style/Size | Round with Flat Top, 2.40mm | |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.2V | |
| Current - Test | 20mA | |
| Viewing Angle | - | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Wavelength - Dominant | 470nm | |
| Wavelength - Peak | - | |
| Features | - | |
| Package / Case | 2-PLCC | |
| Supplier Device Package | 2-PLCC | |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 2.80mm W | |
| Height (Max) | 2.05mm | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | SMLZ13BDTT86A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
SMLZ13BDTT86A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Rohm Semiconductor all series components. The condition of SMLZ13BDTT86A is new and unused, you can buy SMLZ13BDTT86A Rohm Semiconductor with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for SMLZ13BDTT86A.
| EBA31DCAI | CONN EDGECARD 62POS .125" | EBA31DCAI.pdf | |
| NE68033-T1B-A | RF Transistor NPN 10V 35mA 10GHz 200mW Surface Mount SOT-23 | NE68033-T1B-A.pdf | |
| PIC24EP256MC204T-I/MV | PIC PIC® 24EP Microcontroller IC 16-Bit 70 MIPs 256KB (85.5K x 24) FLASH 48-UQFN (6x6) | PIC24EP256MC204T-I/MV.pdf | |
| TUSB501TDRFRQ1 | Buffer, ReDriver 1 Channel 5Gbps 8-WSON (2x2) | TUSB501TDRFRQ1.pdf | |
| MCT2EVM | Optoisolator Transistor with Base Output 7500Vpk 1 Channel 6-DIP | MCT2EVM.pdf | |
| DNS10S0A0S06PFD | POWER MODULE DOSA POL 6A SMD | DNS10S0A0S06PFD.pdf | |
| VE-B5B-CX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W | VE-B5B-CX-F3.pdf | |
| VI-J1Y-IW-S | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W | VI-J1Y-IW-S.pdf | |
| VE-26X-MU-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 200W | VE-26X-MU-F4.pdf | |
| 2M805-002-16ZNU12-5SA | M805 5C 5#16 SKT PLUG THRD | 2M805-002-16ZNU12-5SA.pdf | |
| CN1021A20G41P8Y040 | 26500 41C 41#20 P BY RECP LC | CN1021A20G41P8Y040.pdf | |
| TOLC-110-22-S-Q-A-K-TR | CONN HEADER 40POS 0.025" QD SMD | TOLC-110-22-S-Q-A-K-TR.pdf | |
| MBB02070C2431DRP00 | RES 2.43K OHM 0.6W 0.5% AXIAL | MBB02070C2431DRP00.pdf |